Politici kondolujú pozostalým obetí havárie Boeingu Ethiopian Airlines, ktorú neprežili aj štyria Slováci

miesto havárie, Boeing Ethipian Airlines
Miesto havárie Boeingu spoločnosti Ethiopian Airlines. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Politici kondolujú pozostalým obetí havárie Boeingu 737 spoločnosti Ethiopian Airlines. Na palube bolo 157 ľudí, z toho 149 pasažierov a osem členov posádky.

Cestujúci pochádzali z 33 rôznych krajín. Medzi obeťami sú aj manželka a deti poslanca Slovenskej národnej strany (SNS) Antona Hrnka, Zahynula aj Danica Olexová z organizácie Dobrá novina.

Let ET302 smeroval z Addis Abeby do kenskej metropoly Nairobi, havaroval šesť minút po štarte zhruba 50 kilometrov na juh od Addis Abeby. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa.

Sústrasť pozostalým vyjadril aj prezident Andrej Kiska. Menovite kondoloval poslancovi za SNS Antonovi Hrnkovi, ktorému pri nešťastí zomrela manželka, dcéra aj syn.

„Asi sa nedá slovami popísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrie manželka a dve deti,“ uviedol Kiska v sústrastnom vyhlásení.

Prezident kondoloval aj všetkým blízkym štvrtej obete zo Slovenska a pozostalým, ktorí pri tejto nehode stratili blízkeho človeka.

Ku kondolujúcim sa pridal aj predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. „V tejto chvíli ťažko hľadať slová. Tonko môj som s Tebou. Vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ napísal na sociálnej sieti Facebook.

Správu o leteckom nešťastí s hlbokým zármutkom prijal aj premiér Peter Pellegrini. „Chcem vyjadriť rodinám pozostalých úprimnú a hlbokú sústrasť a uistiť ich, že vláda Slovenskej republiky je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook.

„Ťažko sa mi pri takejto obrovskej tragédii hľadajú slová. Vyjadrujem úprimnú sústrasť nášmu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri leteckom nešťastí prišiel o svojich najbližších. Česť ich pamiatke,“ napísal Robert Kaliňák na Facebooku.

Správa o tragickej nehode hlboko zasiahla aj poslanca Ľuboša Blahu (Smer-SD). „To, čo sa stalo Tonovi Hrnkovi, je ako z najhoršieho sna. Hlboko ma to zasiahlo a nemám slov. Tak veľmi ma to mrzí. Úprimnú sústrasť!“ uviedol na sociálnej sieti Facebook.

V mene celého poslaneckého klubu OĽaNO vyjadrila úprimnú sústrasť pozostalým obetí aj Veronika Remišová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaAnton Hrnko
Firmy a inštitúcie Ethiopian AirlinesSNS Slovenská národná strana