Prezident Kiska vystúpi v parlamente s prejavom o stave republiky

Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 7. júna (WebNoviny.sk) – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vystúpi v stredu 13. júna o 14:00 v NR SR so správou o stave Slovenskej republiky. Informuje o tom Kancelária NR SR. Parlamentná schôdza sa začne v utorok o 13:00. Do jej programu je doposiaľ zaradených 94 bodov.

22 návrhov zákonov v druhom čítaní

Okrem pravidelných bodov sa bude rokovať o 62 návrhoch zákonov v prvom čítaní, z ktorých je sedem vládnych a 55 návrhov podaných poslancami národnej rady.

Parlament by mal taktiež prerokovať aj 22 návrhov zákonov v druhom čítaní, z toho 17 vládnych a päť poslaneckých. Okrem týchto bodov bude na programe aj voľba predsedu a dvoch členov Dozornej rady Úrady pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Bude sa rokovať aj v pondelok

Hlasovanie o poslaneckom návrhu novely zákona o umelom prerušení tehotenstva je naplánované na 13. júna o 11:00. Tento návrh poslanci prerokovali na poslednej schôdzi, ale samotné hlasovanie ich čaká až teraz.

O Správe generálneho prokurátora a o Správe špeciálneho prokurátora bude plénum rokovať v piatok 15. júna od 9:00. V utorok 26. júna so začiatkom o 9:00 je naplánované rokovanie o Výročnej správe Slovenského pozemkového fondu a o Výročnej správe o činnosti Ústavu pamäti národa.

Poslanecké grémium sa dohodlo, že rokovacím dňom bude počas 33. schôdze NR SR aj pondelok. Zvyčajne poslanci rokujú od utorka do piatku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky