Prezident Medzinárodného olympijského výboru a japonský premiér navštívili Fukušimu

Thomas Bach, Shinzo Abe
Prezident MOV Thomas Bach (druhý vpravo) a japonský premiér Shinzo Abe (druhí zľavaň, vo Fukushime, severovýchodnom Japonsku, v sobotu 24.11 2018, Zdroj: SITA/AP Kyodo News.

FUKUŠIMA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach a japonský premiér Šinzó Abe v sobotu navštívili región ležiaci severovýchodne od Tokia, ktorý v roku 2011 zasiahlo silné zemetrasenie a následne aj vlny cunami. Tie vtedy v tamojšej jadrovej elektrárni Fukušima úplne zničili tri reaktory. Práve Fukušima bude počas OH 2020 v Tokiu dejiskom súťaží v bejzbale a softbale.

Cieľom sobotňajšej návštevy bolo ukázať, že tento región je bezpečný, samozrejme, s výnimkou blízkeho okolia spomenutej jadrovej elektrárne. Environmentálne organizácie totiž v nedávnom období spochybnili niektoré tvrdenia japonskej vlády a vyvolali obavy o bezpečnosť v tejto oblasti.

Bach a Abe si spoločne prezreli aj bejzbalový štadión pre OH 2020 a stretli sa s miestnymi obyvateľmi aj športovcami. Bach je momentálne v Japonsku na týždňovom stretnutí s organizátormi OH 2020 a zástupcami národných olympijských výborov z približne 200 krajín sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Šinzo AbeThomas Bach
Firmy a inštitúcie MOV Medzinárodný olympijský výbor