Prezident pri Čentéšovi koná detinsky, obviňuje ho SaS

Ivan gašparovič
Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) – Tvrdenie prezidentskej kancelárie, že prezident SR Ivan Gašparovič rozhodne o vymenovaní Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora až po tom, čo Ústavný súd SR rozhodne aj vo veci porušenia jeho základných práv, považuje parlamentná strana SaS za nemiestnu výhovorku.

Uvádza sa to v tlačovej správe SaS, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Tatiany Tóthovej.

Podľa SaS prezident takto spôsobuje, že provizórny stav na generálnej prokuratúre naďalej pretrváva. „Na niekoľko mesiacov zablokoval vymenovanie generálneho prokurátora pre svoje subjektívne domnienky a posledné rozhodnutie ústavného súdu, ktoré mu ukladá rozhodnúť v primeranej lehote,“ uvádza sa v správe.

Aj na základe týchto obštrukcií pri voľbe generálneho prokurátora Ivan Gašparovič vojde do histórie ako politik, na ktorého nebudeme mať dôvod spomínať s hrdosťou,“ konštatuje predseda SaS Richard Sulík.

Podľa SaS je súčasný stav zároveň výstrahou pred nadchádzajúcimi prezidentskými voľbami. „Slovensko potrebuje na čele štátu osobnosť, ktorá svoje rozhodnutia miesto detinskej tvrdohlavosti či mentálnej závislosti na nejakej politickej strane podriadi záujmom krajiny a jej občanov,“ uzatvára Sulík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan GašparovičJozef ČentéšRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita