Kovařík bude v prípade vraždy Kuciaka s napätím očakávať rozhodnutie odvolacieho súdu

Peter Kovařík
Dočasne poverený prezident PZ Peter Kovařík. Foto: archívna, SITA/Jakub Julény

Prezident Policajného zboru Peter Kovařík necíti zadosťučinenie v súvislosti s rozsudkom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová.

Kovařík verí, že páchatelia neujdú spravodlivosti v tomto a ani v ostatných prípadoch, na ktorých polícia intenzívne pracuje. Národná kriminálna agentúra (NAKA) Alenu Zsuzovú po jej štvrtkovom oslobodení zadržala v konaní pre prípravy medializovaných vrážd. Podľa Kovaříka tak ide o ďalší krok k tomu, že od presadzovania spravodlivosti sa neustúpilo.

Rozsudok súdu prvého stupňa plne rešpektujem. S napätím budem očakávať rozhodnutie odvolacieho súdu. Tak ako verejnosť a rodina, ani ja necítim zadosťučinenie. Polícia s prokuratúrou urobili maximum pre zabezpečenie dôkazov a sme stále pripravení v tom pokračovať, keď to bude potrebné,“ povedal Kovařík.

Po oslobodzujúcom rozsudku Zsuzsová tesne pred 15:00 opustila bránu Ústavu na výkon väzby v Leopoldove. Vzápätí skončila v policajnom vozidle, pretože čelí obvineniam z ďalších trestných činov. Jej prepustenie sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia, do jej blízkosti sa čakajúci novinári nedostali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Denisa BárdyováJán KuciakMarián KočnerMartina KušnírováPeter Kovařík
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SR