Prezident SZĽH Nemeček je predseda komisie podujatí IIHF

Prezident SZĽH Igor Nemeček
Foto: SITA/Marián Peiger
Fasel
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA/ZÜRICH 22. novembra (WEBNOVINY) – Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček bude do roku 2016 pôsobiť v pozícii predsedu Komisie podujatí Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Informuje o tom zväzový web HockeySlovakia.sk. V tejto funkcii ho na základe návrhu prezidenta IIHF Reného Fasela potvrdili členovia výkonného výboru SZĽH na rokovaní vo švajčiarskom Zürichu.

„Jednotlivé národné federácie mali možnosť do polovice novembra zaslať na IIHF návrhy na personálne obsadenie jednotlivých komisií. Výkonný výbor SZĽH schválil nomináciu šiestich slovenských nominantov do šiestich odborných komisií IIHF. Je teraz plne v kompetencii predsedov jednotlivých odborných komisií IIHF, ako si zložia komisiu, za ktorú sú zodpovední. Prvé zasadnutie novozložených odborných komisií by malo byť v marci budúceho roku,“ povedal pre HockeySlovakia.sk Igor Nemeček a uviedol, že do komisie podujatí IIHF v súčasnosti eviduje 21 kandidátov, pričom ich môže pracovať šesť.

Novozvolení členovia exekutívy svetového hokeja sa v Zürichu stretli prvýkrát od septembrového Kongresu IIHF.

„Samotnému rokovaniu novozvolenej exekutívy IIHF predchádzalo pondelkové stretnutie prezidenta IIHF pána Fasela s viceprezidentmi IIHF, potom nasledovalo zasadnutie novozvoleného výkonného výboru,“ povedal Igor Nemeček.

„Medzi bodmi rokovania exekutívy svetového hokeja bola informácia prezidenta IIHF o prípravách MS 2013 vo Švédsku a Fínsku, pričom IIHF sa zameriava hlavne na prípravu šampionátu vo Švédsku, kde to vlani viac „škrípalo“. IIHF chodí na pravidelné kontroly švédskych organizátorov. Ďalším bodom dvojdňového rokovania v Zürichu bola informácia o prípravách ZOH 2014 v Soči, pričom prezident IIHF konštatoval, že prípravy prebiehajú podľa plánu a hokejové arény zažijú zaťažkávaciu skúšku počas budúcoročného svetového šampionátu hráčov do 18 rokov,“ informoval Nemeček.

Na rokovanie exekutívy IIHF bol pozvaný aj zástupca Kontinentálnej hokejovej ligy. Momentálne najprestížnejšiu hokejovú súťaž na svete v Zürichu zastupoval Genadij Timčenko, predseda predstavenstva KHL.

„Témou rozhovorov bola spolupráca IIHF a KHL a prípadné ďalšie rozširovanie KHL. V diskusii som sa kriticky vyjadril na tému neochoty ruských klubov uvoľňovať hráčov – reprezentantov do národných výberov počas oficiálnych medzinárodných prestávok. Pán Timčenko oficiálne potvrdil, že bude apelovať na kluby, aby sa to v budúcnosti už neopakovalo,“ povedal prezident SZĽH.

Začiatkom decembra sa prezident SZĽH Igor Nemeček a generálny sekretár zväzu Otto Sýkora zúčastnia na pracovnej ceste do dejiska ZOH 2014.

„Do Soči vycestujeme na základe pozvania Slovenského olympijského výboru (SOV). Hlavným cieľom našej návštevy bude prehliadka hokejových arén, v ktorých sa bude hrať olympijský turnaj, ako aj zázemia pre hokejistov počas hier,“ doplnil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Nemeček
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia