Prezidenti Kiska a Hollande rokovali v Elizejskom paláci

Andrej Kiska a Francois Hollande
Sprava: Francúzský prezident Francois Hollande a slovenský prezident Andrej Kiska v Elizejskom paláci. Paríž, 22. novembra 2016. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Rozvoj francúzsko-slovenskej ekonomickej spolupráce, situácia v Európskej únii, na Ukrajine, v Rusku, na Blízkom východe a v Afrike boli témami spoločného stretnutia prezidenta Andreja Kisku s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom v parížskom Elyzejskom paláci.

Ako informuje internetová stránka slovenského prezidenta, Kiska počas oficiálnej návštevy Francúzska rokoval tiež s predsedom Národného zhromaždenia Francúzskej republiky Claudom Bartolonem.

„Súčasťou oficiálnej cesty bol aj ekonomický program. Andrej Kiska navštívil spolu s podnikateľskou delegáciou Centrum výskumu a vývoja PSA Peugeot Citroën a diskutoval so zástupcami francúzskeho zamestnávateľského zväzu MEDEF,“ uvádza sa na stránke.

Na stretnutí s podnikateľským zväzom prezident vyzdvihol kvalitu slovenských pracovníkov, ktorú oceňujú aj zahraniční investori. Ako ďalej povedal, nielen kvalita, ale aj kreativita a motivácia našich ľudí vytvára veľký ekonomický potenciál Slovenska.

Zároveň skonštatoval, že verí, že vďaka potenciálu svojich mladých ľudí Slovensko ešte viac zužitkuje možnosti, ktoré ponúka Európska únia. „Budem rád, keď aj toto stretnutie bude inšpirovať a prispeje k výmene skúseností a rozvoju francúzsko-slovenskej spolupráce,“ povedal Kiska.

Prezident Kiska si vo Francúzsku uctil obete teroristických útokov z roku 2015 a veniec položil aj k soche generála Milana Rastislava Štefánika na terase Observatória v Meudone.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaFrançois HollandeFrancois Hollande