Prezidentka Čaputová považuje Červený kríž za symbol ľudskej solidarity, poďakovala jeho členom za pomoc

PREZIDENTKA: Prijala zástupcov Červeného kríža
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prijatia zástupcov Slovenského Červeného kríža (SČK) v Prezidentskom paláci pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý si pripomíname 8. mája. Bratislava, 6. máj 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 6. mája 2022, 16:01

Červený kríž sa stal symbolom ľudskej solidarity, pomoci a dobra. Červená farba pripomína aj farbu krvi, ktorej dobrovoľné darcovstvo patrí od počiatku k základným aktivitám Červeného kríža.

Prezidentka Zuzana Čaputová to povedala počas piatkového prijatia zástupcov Slovenského Červeného kríža. Jeho členovia si v nedeľu 8. mája pripomenú Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Na stretnutí sa zúčastnili členovia prezídia, ústredia a tiež riaditelia 23 územných spolkov.

„Máte mimoriadnu zásluhu na prekonávaní zdravotnej a humanitárnej krízy, ktorými už dva roky prechádzame. Kdekoľvek treba, boli a stále ste v prvej línii,“ poďakovala sa prítomným zástupcom organizácie prezidentka. Ocenila aj momentálnu pomoc príslušníkov Slovenského Červeného kríža utečencom z Ukrajiny.

„Či už ide o lekársku a zdravotnícku starostlivosť, potravinovú a materiálnu pomoc, sociálne a psychologické poradenstvo alebo spájanie stratených rodín a ich členov, robíte nenahraditeľnú službu. Pomáhate ľuďom v núdzi, preukazujete ľudskosť a robíte dobré meno našej vlasti,“ vyhlásila hlava štátu. Prítomným na záver popriala veľa síl, optimizmu, energie a vytrvalosti v každodennej pomoci ľuďom.

Dátum 8. mája pripomína deň narodenia Henriho Dunanta, zakladateľa Červeného kríža. Státisíce jeho pracovníkov a milióny dobrovoľníkov pomáhajú už viac než jeden a pol storočia v 190 štátoch celého sveta.

PREZIDENTKA: Prijala zástupcov Červeného kríža
Zľava v popredí: Prezidentka SR Zuzana Čaputová a generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža Zuzana Rosiarová Kesegová počas prijatia zástupcov Slovenského Červeného kríža (SČK) prezidentkou SR v Prezidentskom paláci pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý si pripomíname 8. mája. Bratislava, 6. máj 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
PREZIDENTKA: Prijala zástupcov Červeného kríža
Uprostred zľava: Prezidentka SR Zuzana Čaputová a generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža Zuzana Rosiarová Kesegová počas prijatia zástupcov Slovenského Červeného kríža (SČK) prezidentkou SR v Prezidentskom paláci pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca, ktorý si pripomíname 8. mája. Bratislava, 6. máj 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SČK Slovenský Červený Kríž