Prezidentka Čaputová rokovala s Abem, v Japonsku sa zaujíma aj o ekologické témy

Zuzana Čaputová, návšteva Belgicka
Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo vládnom špeciáli počas letu na oficiálnu návštevu Belgicka. Bratislava, 25. jún 2019. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej aktuálnej návštevy Japonska verejne prezentuje svoj záujem o ekologické témy.

Ako pre agentúru SITA uviedol jej hovorca Martin Strižinec, prezidentka v pondelok rokovala s japonským premiérom Šinzóm Abem, pričom sa rozprávali o výzvach a inováciách v oblasti životného prostredia. Navštívila aj mesto Fujisawa Sustainable Smart Town, ktoré je konceptom inovatívneho a ekologického bývania.

Projekt Fujisawa Sustainable Smart Town vznikol z iniciatívy prefektúry Kanagawa a súkromného sektora na vytvorenie modernej komunity s využitím viac ako sto rokov skúseností s integráciou najnovších zelených technológii pri plánovaní mesta a výstavby 1000 domácností.

„Ide o nový koncept inovatívneho ekologického bývania. Spája trvalo udržateľný rozvoj mesta a jeho komunity, ako aj vysokej životnej úrovne obyvateľov, vytvára nový koncept inovatívneho ekologického bývania,“ informoval Strižinec. Projekt využíva napríklad solárne panely či moderné elektrické siete (smart grids).

Zuzana Čaputová odletela na návštevu Japonska v nedeľu 20. októbra. Zúčastní sa tam na slávnostnej intronizácii cisára Naruhita. Pri príležitosti 100. výročia nadviazania bilaterálnych vzťahov, už pozvala člena cisárskej rodiny na Slovensko. Z návštevy by sa mala vrátiť vo štvrtok 24. októbra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Šinzo AbeZuzana Čaputová