Prezidentom PAS sa stal Ondrej Smolár

Peniaze, euro
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 8. novembra (WBN/PR) – Novým prezidentom Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) sa stal Ondrej Smolár, výkonný riaditeľ spoločnosti SOITRON, s. r. o.

Rozhodli o tom členovia PAS vo voľbách vedúcich predstaviteľov aliancie na nasledujúce funkčné obdobie.

Za viceprezidentov PAS boli zvolení Jaroslav Košťálik, riaditeľ útvaru zodpovedného za vzťahy s externým regulačným prostredím spoločnosti SLOVNAFT, a. s., a Peter Serina, konateľ advokátskej kancelárie Mgr. Peter Serina, advokátska kancelária, s. r. o.

Výkonným riaditeľom PAS zostáva Róbert Kičina. Členovia PAS na výročnom zasadnutí súhlasili so zachovaním pravidelných aktivít aliancie v nezmenenej štruktúre. PAS sa tak naďalej bude venovať systematickému monitoringu zmien v podnikateľskom prostredí, komentovaniu a pripomienkovaniu hospodárskych opatrení prijímaných vládou a Národnou radou SR a spolupráci so Svetovým ekonomickým fórom.

Predmetom rokovaní boli tiež možné aktivity PAS v oblasti pracovného práva a boja proti korupcii. Hosťom spoločenskej časti výročného zasadnutia bol Ľudovít Ódor, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, s ktorým členovia PAS diskutovali o stave verejných financií, dlhu a konsolidačných opatreniach.

Profil Ondreja Smolára, prezidenta PAS:

Ondrej Smolár absolvoval štúdium odboru robotika na Slovenskej vysokej škole technickej (dnes Slovenská technická univerzita) v roku 1986. Do roku 1990 pracoval vo výpočtovom stredisku Hydrostavu. V roku 1991 sa podieľal na založení spoločnosti Tronet a neskôr aj jej nástupcu Soitron, kde mal na starosti vybudovanie technického úseku. V súčasnosti je predsedom predstavenstva a od roku 2007 výkonným riaditeľom spoločnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Kičina
Firmy a inštitúcie PAS Podnikateľská aliancia Slovenska