Prezidentským špeciálom biatlonisti a hokejisti

Igor Nemeček
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

VANCOUVER 28. februára (WEBNOVINY) – Hoci záverečný ceremoniál XXI. zimných olympijských hier vo Vancouveri je na programe v nedeľu 28. februára až od 18.00 h miestneho času (už v pondelok 1. 3. o 3.00 h SEČ), z dejiska tohto zimného športového sviatku už odišlo viacero slovenských reprezentantov.

K tým, ktorí opustili najväčšie mesto Britskej Kolumbie už počas hier, keďže ich súťaže sa skončili dávnejšie, sa v nedeľu skoro ráno či dopoludnia vancouverského času pridali aj hokejisti SR pôsobiaci v kanadsko-americkej NHL.

„Večer po slávnostnom uzatvorení hier odlieta z Vancouveru prezidentský špeciál, na ktorého palube budú aj biatlonisti a hokejisti hrajúci v Európe. Zvyšok slovenských športovcov opustí dejisko zimnej olympiády v pondelok 1. marca,“ informoval na nedeľňajšej záverečnej tlačovej konferencii slovenskej výpravy na ZOH 2010 viceprezident Slovenského olympijského výboru (SOV) a šéf slovenskej misie vo Vancouveri Igor Nemeček.

Ako je známe, slovenskú zástavu ponesie na slávnostnom záverečnom ceremoniáli úspešný biatlonista Pavol Hurajt, ktorý v pretekoch na 15 km s hromadným štartom získal bronzovú medailu.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor NemečekPavol Hurajt