Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HB Reavis ukázal vizualizáciu projektu Twin City Juh
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Developerská spoločnosť HB Reavis Slovakia požiada o stavebné povolenie na projekt Twin City Juh. Foto: HB Reavis
30. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Pri bratislavských Nivách stavajú, vyrásť má i nová stanica

BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Pri bratislavskej Autobusovej stanici Mlynské Nivy sa začala výstavba multifunkčného projektu Twin City. Jeho súčasťou je výstavba administratívnych budov a neskôr i vybudovanie novej autobusovej stanice.

Prvá z plánovaných administratívnych budov s rozlohou takmer 16-tisíc metrov štvorcových by mala byť hotová v budúcom roku. Agentúru SITA o tom informovala Želmíra Zelenayová zo spoločnosti HB Reavis. Firma je investorom projektu Twin City.

Obrazom: HB Reavis ukázal vizualizáciu projektu Twin City Juh

Multifunkčný projekt Twin City je rozdelený na severnú a južnú časť. Výstavba celého projektu je rozfázovaná na 12 častí, ktoré bude investor stavať postupne. V prvej časti plánuje na rohu Mlynských Nív a Továrenskej ulice postaviť tri budovy s plochou viac ako 60-tisíc metrov štvorcových kancelárií. Investor už začal s výstavbou časti projektu Twin City juh, v súčasnosti buduje spodnú stavbu prvých dvoch objektov.

Park aj kaviarne

Ako informovala Zelenayová, pokračujú stavebné konania aj na infraštruktúru a ostatné vyvolané investície. „Z architektonického hľadiska bloková, sedempodlažná zástavba spomínaných administratívnych budov vychádza z tradičnej zástavby Starého Mesta, s ktorou je prepojená historickými ulicami Továrenskou a Grősslingovou,“ priblížila projekt Zelenayová. Investor počíta s výsadbou zelene vo vnútroblokoch, chýbať nebude ani park s oddychovým miestom či kaviarňami. Pôvodnú priemyselnú zástavbu továrne Kablo bude pripomínať tehlová fasáda nových administratívnych budov.

Súčasťou severnej časti projektu Twin City je aj výstavba novej autobusovej stanice na Mlynských Nivách. S jej výstavbou plánuje investor začať v roku 2016, záležať však bude od získania potrebných povolení. V súčasnosti je projekt novej autobusovej stanice vo fáze posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Tento proces by mal trvať približne trištvrte roka, priblížila Zelenayová.

Nová stanica má mať päť podlaží

Nová stanica sa bude nachádzať na dvoch podzemných podlažiach, nad ňou plánuje investor postaviť tri podlažia s obchodmi a službami. „Z hľadiska výmery je pre prevádzku novej autobusovej stanice určených vyše 40-tisíc metrov štvorcových, na ďalších vyše 60-tisíc metroch štvorcových budú služby a obchody a takmer 5000 metrov štvorcových bude mať moderná tržnica,“ priblížila plány investora Zelenayová.

Pri autobusovej stanici vyrastie aj 29-poschodová výšková budova s kanceláriami. HB Reavis ju postaví na pozemkoch, kde dnes sídli budova mestskej organizácie Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy. Predaj pozemkov pod pohrebníctvom schválili bratislavskí mestskí poslanci ešte vlani v decembri. Za pozemky a stavby investor zaplatí 2,5 milióna eur. Pohrebníctvo Marianum sa tak muselo presťahovať, po novom sídli na Šafárikovom námestí v budove, ktorú mesto zverilo pohrebníctvu do správy. Susedí tu so Slovenskou národnou stranou (SNS).

Odporúčané články

Obrazom: Penta postaví pri Račianskom mýte obytný komplex Muž nahlásil v Bratislave na autobusovej stanici bombu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...