Pri dopravnej nehode utrpel vodič mnohonásobné zlomeniny, zasahovali leteckí záchranári

Vrtuľník
Foto: ilustračné, SITA/ATE

BRATISLAVA 28. októbra (WebNoviny.sk) – Zranenému mužovi leteli v sobotu napoludnie na pomoc do Častej leteckí záchranári z Bratislavy. Záchranárov Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air – Transport Europe (ATE) privolali k dopravnej nehode, ktorá sa stala medzi obcami Píla a Častá v okrese Pezinok.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti ATE Zuzana Hopjaková, po zrážke dvoch osobných aut potreboval ich pomoc 34-ročný vodič. Základné zdravotné ošetrenie poskytla mužovi privolaná rýchla lekárska pomoc, ktorá ho následne priviezla na futbalové ihrisko v Častej, kde pristál záchranársky vrtuľník.

Lekárka leteckých záchranárov si pacienta s mnohonásobnými zlomeninami oboch nôh a ruky prevzala do svojej starostlivosti. V stabilizovanom stave, pri vedomí ho vrtuľníkom previezli do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Podľa informácií z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave dopravnú nehodu pred obcou Častá smerom na obec Píla im nahlásili krátko po 11:30. Pri nehode dvoch osobných aut asistovali šiesti hasiči s dvomi kusmi hasičskej techniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AIR Transport Europe