Aktualizované: Pri hlavnej stanici v Brne sa zrazili dva vlaky, evakuovali stovky cestujúcich (foto)

Vlak, zrážka
Pri hlavnej vlakovej stanici v Brne sa zrazili dva vlaky. Z vlakov evakuovali zhruba 250 ľudí. Foto: twitter.com
  • aktualizované 5. marca 11:06

BRNO 5. marca (WebNoviny.sk) – Zrážka dvoch vlakov pri hlavnej vlakovej stanici v Brne si vyžiadala 21 zranených. Žiaden z nich sa však nezranil vážne.

Utrpeli len ľahké zranenia

Ako informuje spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu záchrannej zdravotníckej služby Michaelu Bothovú, trinásť ľudí odviezli záchranári do štyroch zariadení a neskôr z domu previezli ešte jedného pacienta, u ktorého sa objavili problémy neskôr.

Našťastie možno hovoriť len o ľahkých a stredne ťažkých zraneniach. Išlo o pomliaždeniny, vykĺbeniny,“ uviedla Bothová.

Hasiči z vlakov evakuovali zhruba 250 ľudí. „Na mieste boli dve profesionálne jednotky a jedna železničná jednotka,“ vyjadril sa hovorca hasičov Jaroslav Mikoška.

Príčina nehody zatiaľ nie je známa

Hovorca inšpekcie dráh Martin Drápal pre denník Právo uviedol, že sa čelne zrazil osobný vlak, ktorý išiel z Brna do mesta Březová nad Svitavou s vlakom, ktorý prichádzal z opačného smeru od Letovíc.

Strojvodca prvého spomínaného vlaku podľa neho „minul návestidlo a vošiel na koľaj, na ktorej nemal byť„. Príčina je ale zatiaľ neznáma.

Počas ostatných dvoch týždňov sa na českých železniciach stalo viacero incidentov a nehôd. Naposledy sa v pondelok pri meste Čáslav zrazili osobný a nákladný vlak a päť ľudí utrpelo zranenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom