Pri Kudrnovom góle sa rozhodca “upískol”, myslí si Skokan. Máte rovnaký názor?

Dávid Skokan
Hokejista slovenskej reprezentácie Dávid Skokan. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Súboj s Lotyšmi mal dať odpoveď na otázku, či úvodný bezduchý výkon proti Talianom bol len slabším dňom alebo trápenie sa v koncovke bude dlhodobejšou črtou slovenskej hry na MS 2017 v hokeji.

MS prelink

Po prehre 1:3 to vyzerá tak, že „bé“ je správne. V zápase so súperom z Pobaltia zverenci Zdena Cígera ukázali náznaky zlepšenej hry, ale stále im chýbal konštantnejší ofenzívnejší prejav. V konečnom dôsledku doplatili na neefektívnosť v presilovkách, kým súper predviedol presný opak.

„Podali sme stopercentne lepší výkon ako proti Talianom. Hrali sme dobre, ale všetky tri góly sme dostali v oslabení a moderný hokej je o presilovkách a oslabeniach. My sme ich tiež mali, ale nedali sme góly, súper áno,“ hodnotil krídelník prvého útoku Dávid Skokan.

Matoušek zápas nedohral

Odchovanec popradského hokeja sa vyjadril aj k dvom pomerne sporným momentom z prvej tretiny, ktoré zahrali v neprospech Slovákov. Prvým bolo vylúčenie Tomáša Matouška na 5 minút a do konca zápasu a druhým neuznaný gól Andreja Kudrnu, keďže rozhodca už skôr prerušil hru.

Matys (Matoušek – pozn.) hral srdcom a bojoval. Jeho faul vyplynul z jeho prílišnej snahy. Nič mu preto nezazlievame. Pri neuznanom góle sa rozhodca ‚upískol‘. V hokeji to je tak, že ak to rozhodca neuzná, gól nie je,“ skonštatoval Skokan.

Skokanov recept na úspech

K boľavému miestu slovenského útoku, čiže neefektívnym presilovkám, doplnil. „Nie sú zlé, ale brankári sú už dnes všetci dobrí. Musíme v nich lepšie cloniť pred bránkou a strieľať. Na druhej strane, treba dať góly aj v rovnovážnom stave piatich proti piatim.“

Na Slovákov teraz čaká deň voľna a potom ďalšie dva, už možno existenčné súboje proti Dánom a domácim Nemcom.

Dva body z úvodných dvoch zápasov je málo. Aký bude podľa Skokana recept na úspech v ďalšej fáze turnaja? „Dnes sme už hrali lepšie v strednom pásme ako predtým, aj v našej obrannej zóne. Treba ešte zlepšiť prechod do útoku a bude to lepšie,“ dodal Skokan.