Pri náletoch a bojoch v Sýrii zahynuli desiatky džihádistov

Islamský štát
Najmenej 37 stúpencov organizácie Islamský štát (IS) prišlo o život pri náletoch, ktoré od nedele uskutočnila medzinárodná vojenská koalícia na čele s USA, ako aj v bojoch s kurdskými milíciami na severovýchode Sýrie neďaleko tureckých hraníc. Foto: SITA/AP

BEJRÚT 6. júla (WEBNOVINY) – Najmenej 37 stúpencov organizácie Islamský štát (IS) prišlo o život a množstvo ďalších utrpelo zranenia pri náletoch, ktoré od nedele uskutočnila medzinárodná vojenská koalícia na čele s USA, ako aj v bojoch s kurdskými milíciami na severovýchode Sýrie neďaleko tureckých hraníc. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Túto bilanciu potvrdilo Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Londýne na základe informácií zdravotníckych zdrojov z mesta Rakka, ktoré je baštou IS v Sýrii. Džihádisti sa dnes zmocnili aj mesta Ajn Ísá a územia vôkol neho, ležiaceho zhruba 50 kilometrov severne od Rakky, ktoré dovtedy mali pod kontrolou kurdské jednotky.

Americký minister obrany Ash Carter uviedol, že ofenzíva koalície bola zameraná na narušenie schopnosti IS reagovať na pozemný postup kurdských jednotiek. Podľa jeho slov boli cieľom útokov mosty a pozície IS v okolí Rakky. „Toto je spôsob účinného boja proti IS – spojenie miestnych síl a našej podpory zo vzduchu,“ uviedol Carter na tlačovej konferencii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát