Pri nehodách v Trnavskom kraji sa zranili stovky ľudí, v desiatkach prípadov asistoval alkohol

Dopravná nehoda
Štyroch zranených mladých ľudí si vyžiadala nehoda, ktorá sa stala v Trstíne v okrese Trnava. Dvadsaťpäťročná vodička na Fabii zo Zelenča prešla v zákrute do protismeru a čelne sa zrazila s protiidúcim VW Golf, ktorý šoféroval 24-ročný vodič z Borského Mikuláša. Bratislava, 4. jún 2019. Foto: SITA/KR PZ Trnava

V prvom polroku tohto roka sa na cestách v Trnavskom kraji stalo 730 dopravných nehôd. Medzi nimi však nie sú škodové udalosti, ktoré boli riešené ako poistné.

Nehody si vyžiadali 17 obetí

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, vyžiadali si 17 obetí, čo je o dve viac ako vlani.

V okresoch Trnava, Dunajská Streda a Galanta zomrelo 14 osôb. Žiadna tragická nehoda sa nestala v Hlohovci. Ťažko sa zranilo 36 osôb a ľahko 358. Najviac nehôd sa stalo v okrese Trnava – 201.

Asistoval aj alkohol

Počet nehôd stúpol vo všetkých okresoch, okrem Dunajskej Stredy. Alkohol pri nehodách asistoval v 89 prípadoch. Najviac ich bolo v Trnave, Dunajskej Strede a Galante.

Približne každý týždeň sa stala jedna nehoda s chodcom, takmer polovica z nich na priechodoch. Len štyri nehody s chodcami sa zaobišli bez zranení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom