Pri protestoch obyvateľov Pásma Gazy zabili izraelskí vojaci troch Palestínčanov

Pásmo Gazy
Palestínski demonštranti na hranici pásma Gazy s Izraelom počas protestu. Zdroj: archívne, SITA/AP Adel Hana.

GAZA 5. októbra (WebNoviny.sk) – Streľba izraelských vojakov zabila troch Palestínčanov vrátane 13-ročného chlapca, keď tisíce obyvateľov Pásma Gazy protestovali pri hraniciach s Izraelom. Informovalo o tom v piatok ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy, ktoré uviedlo, že chlapec bol zasiahnutý do hrude, 24-ročný muž do chrbta a 28-ročný muž podľahol zraneniam v nemocnici. Ministerstvo zdravotníctva dodalo, že ostrá streľba zo strany izraelskej armády počas piatkového protestu zranila 126 ľudí.

Po výzve militantného hnutia Hamas, ktoré vládne v Gaze, sa tisíce Palestínčanov zhromaždili v piatich oblastiach pri hraniciach, kde podpaľovali pneumatiky, hádzali kamene a kričali slogany proti izraelsko-egyptskej blokáde tohto územia.

Izraelská armáda uviedla, že na proteste sa zúčastnilo približne 20-tisíc ľudí. Dodala, že hádzali výbušniny a granáty na vojakov, ktorí na rozohnanie davu použili slzný plyn a ostrú streľbu. Protesty Palestínčanov pri hraničnom plote sa konajú každý týždeň už od marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom