Pri Šamoríne chcú postaviť 117 rodinných domov

Rodinný dom
Foto: SITA/Igor Svítok

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Pri Šamoríne zrejme vyrastie 117 nových rodinných domov. Spoločnosť Zoky, a.s. plánuje do výstavby týchto rodinných domov investovať približne 70 mil. eur. Ako vyplýva z investičného zámeru, ktorý už investor predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment – EIA), s výstavbou domov chce spoločnosť začať v marci budúceho roka, pričom ukončenie výstavby je naplánované na koniec roka 2012.

Rodinné domy plánuje investor postaviť na v súčasnosti poľnohospodársky využívanej ploche o rozlohe 93 tisíc metrov štvorcových. Samotné domy by mali zabrať viac ako 72 tisíc metrov štvorcových plochy. Rodinné domy budú maximálne dvojpodlažné vrátane podkrovia. Investor navrhuje postaviť domy v prevažnej miere ako samostatne stojace s dostatočnými vzájomnými odstupmi, v menšej miere dvojdomy a radové domy.

Akciová spoločnosť Zoky vznikla podľa výpisu z Obchodného registra SR v roku 2008. V predmete činnosti má firma zapísané okrem realitnej činnosti aj výkon činnosti stavbyvedúceho, či poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve. Základné imanie spoločnosti je 33 200 eur.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom