Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ihrisko, škola
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images

Pri školách v Radvani a Podlaviciach otvorili nové ihriská, budú ich využívať nielen žiaci

BANSKÁ BYSTRICA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Dve nové multifunkčné ihriská oficiálne otvorili a otestovali deti v banskobystrických mestských častiach Radvaň a Podlavice v pondelok 29. apríla.

Športovisko pri Základnej škole (ZŠ) Radvanská 1 vyrástlo na žiadosť obyvateľov, pričom na jeho vybudovanie prispela vláda SR v minulom roku sumou 450-tisíc eur.

V Podlaviciach po rokoch vznikol účelný a moderný priestor pri ZŠ J. G. Tajovského, kde mesto za sumu takmer 202-tisíc eur zrekonštruovalo nevyhovujúce ihrisko.

Využívať ich môžu aj na tréningy

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa primátora mesta Dominika Mojžišová, mesto pod Urpínom pohyb podporuje a neustále zlepšuje podmienky na aktívne trávenie času obyvateľov aj návštevníkov.

Aj napriek tomu, že ihriská patria pod správu danej školy, v popoludňajších hodinách ich po dohode s vedením môžu ľudia využívať na tréningy alebo voľnočasové aktivity. Otvorené budú aj počas letných mesiacov a veríme, že okrem školy sa o ne budú starať aj samotní obyvatelia, aby boli plne funkčné čo najdlhšie,“ povedal prednosta MsÚ Martin Adamec.

Vybudovali aj bežecký ovál

V Radvani jedno ihrisko s umelou trávou pribudlo už pred štyrmi rokmi vďaka dotácii z programu Úradu vlády SR s názvom Podpora rozvoja športu na rok 2015 vo výške 40-tisíc eur. V roku 2018 vláda poskytla dotáciu vo výške 450-tisíc eur na väčšie úpravy, ktoré dali ihrisku viacúčelový rozmer.

Práce boli realizované v dvoch etapách. Počas prvej bol vybudovaný bežecký ovál aj sektory, viacúčelové ihrisko, ihrisko pre malý futbal, záchytné oplotenie a nainštalovaný bol aj mobiliár areálu. Druhá etapa bola zameraná na spevnené plochy a prístupové cesty.

Vybudovaných a zrekonštruovaných bolo 756 štvorcových metrov chodníkov zo zámkovej dlažby, 1 162 štvorcových metrov asfaltových komunikácií, 464 štvorcových metrov umelého trávnika v areáli a 1 468 štvorcových metrov asfaltovej plochy prístupových komunikácií.

Som rád, že práce sú už dokončené a žiaci i obyvatelia môžu tráviť čas na novom a hlavne modernom ihrisku. Pohyb je pre deti dôležitý a okrem futbalu si teraz môžu zahrať aj iné loptové hry a tiež majú plnohodnotný priestor na beh či skok do diaľky. Hodiny telesnej výchovy tak dostávajú nový rozmer,“ uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Pribudla fitness a workout zóna

Na základe veľkého dopytu po športovom areáli v Podlaviciach vznikol rekonštrukciou pôvodného ihriska účelný a moderný priestor. Projekt bol financovaný z vlastných zdrojov samosprávy vo výške takmer 202-tisíc eur.

Neupravenú plochu pri škole nahradilo viacúčelové ihrisko s polyuretánovým povrchom, ktoré je ohraničené sieťovým oplotením. Jeho súčasťou sú stĺpy a siete na volejbal či tenis, basketbalové koše a bránky na hádzanú aj malý futbal.

Podobne ako v Radvani nechýba bežecký ovál. V areáli sa nachádza tiež fitness a workout zóna, kde môžu žiaci i návštevníci využiť eliptický, veslovací alebo jazdecký trenažér, ale aj posilňovací stroj na hrudník a workout zostavu na rôzne cviky.

Teší ma, že po rokoch sa trávnatá plocha pri základnej škole využila naplno a obnovilo sa ihrisko, ktoré v tejto mestskej časti veľmi chýbalo. Som si istý, že naplní športové potreby žiakov i obyvateľov, nakoľko je využiteľné pre rôzne vekové kategórie. Verím, že neostane prázdne a bude škole i záujemcom slúžiť dlhé roky, tak ako sa v Európskom meste športu patrí,“ doplnil primátor mesta s tým, že samospráva plánuje v obnove ihrísk, športovísk a telocviční v základných školách pokračovať aj naďalej.

Odporúčané články

Detva revitalizuje vnútroblok na ulici Andreja Hlinku, získala státisíce eur z eurofondov Niektoré stredné školy v Nitrianskom kraji prejdú rekonštrukciou, zaplatia to aj eurofondy

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X