Aktualizované: Pri útoku v autobuse v nemeckom meste Lübeck sa zranilo desať ľudí, polícia páchateľa zatkla

Nemecko, útok v autobuse
V autobuse v Nemecku zaútočil páchateľ na niekoľko cestujúcich. 20. júl 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované: 20. júla 21:22

BERLÍN 20. júla (WebNoviny.sk) – Útok v autobuse v meste Lübeck na severe Nemecka si vyžiadal desať zranených, z toho troch vážne. Incident sa stal v piatok v mestskej časti Kücknitz, keď nemenovaný páchateľ ozbrojený kuchynským nožom napadol pasažierov vozidla, ktoré smerovalo do prímorského rezortu Travemünde. Páchateľa po útoku premohli a následne ho zatkla polícia, informuje agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Prokurátorka Ulla Hingst v piatok večer počas tlačovej konferencie oznámila, že incident sa začal, keď páchateľ zapálil batoh s horľavinou. Vodič autobusu si všimol ohňa a zastavil, aby z neho mohli pasažieri vystúpiť. Potom išiel do zadnej časti vozidla, aby zistil, čo sa deje, keď ho páchateľ udrel.

Ako muž utekal z vozidla, pobodal ľudí okolo seba 13-centimetrovým kuchynským nožom. Vonku ho premohli ostatní pasažieri a zakrátko ho zatkli policajti, ktorí sa nachádzali neďaleko.

Páchateľa identifikovali ako 34-ročného nemeckého občana žijúceho v Lübecku, ktorý sa narodil v Iráne. Jeho motív úrady zatiaľ nezistili. „Neexistujú náznaky, že bol tento muž politicky zradikalizovaný,“ uviedla Hingst s tým, že vyšetrovatelia momentálne tiež nenašli „náznaky toho, že tento čin má teroristické pozadie“.

Prokurátori sa budú usilovať o to, aby muž zostal vo väzbe až do vznesení prípadných obvinení z ublíženia na zdraví a pokusu o podpaľačstvo, dodala Hingst. Päť obetí piatkového útoku sa v piatok večer ešte stále nachádzalo v nemocnici

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom