Pri vzbure v mexickom väzení zomrelo niekoľko ľudí

Väzenie
Foto: ilustračné, Thinkstock.

MEXIKO 11. októbra (WebNoviny.sk) – Pri vzbure vo väzení v meste Cadereyta v mexickom štáte Nuevo León zomrelo 13 väzňov a ďalších osem utrpelo ťažké zranenia. V utorok to potvrdil hovorca štátnych bezpečnostných síl Aldo Fasci s tým, že počet mŕtvych môže narásť, pretože zranení sú v kritickom stave.

Podľa neho väzni uniesli niekoľko strážnikov a držali ich ako rukojemníkov. Polícia s väzňami vyjednávala niekoľko hodín a na ukončenie vzbury musela použiť smrtiace prostriedky. „Ak by sa takto nerozhodla, teraz by sme hovorili o oveľa viac mŕtvych,“ uviedol hovorca.

Nepokoje začali protestmi gangov vo väzení už v pondelok. V utorok ráno prepukli bitky, pričom jedného väzňa zabili a jeho telo zapálili. Keď sa policajti po prvý raz snažili situáciu upokojiť, postavilo sa proti nim asi 150 väzňov, ktorí ich napadli s kovovými nástrojmi a rôznymi úlomkami z trosiek z okolia väznice. Podľa Fasciho je vo väzení štyritisíc väzňov na tristo strážnikov.

Pri zásahu nezomrel žiaden z policajtov, len jeden utrpel vážne zranenia. Nie je jasné, koľko väzňov zabili ďalší väzni a koľko zomrelo pri zásahu polície. O tom rozhodnú pitvy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom