Aktualizované: Pri železničnom nešťastí v Juhoafrickej republike zahynulo 18 ľudí, vlak sa zrazil s kamiónom

South Africa Train Crash
Na železničnom priecestí v Juhoafrickej republike narazili do seba vlak a kamión. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 4. januára 19:02

JOHANNESBURG 4. januára (WebNoviny.sk) – Počet obetí železničného nešťastia, ktoré sa stalo vo štvrtok v Juhoafrickej republike, stúpol na osemnásť. Informoval o tom riaditeľ juhoafrických štátnych železníc Mthuthuzeli Swartz. Ďalších najmenej 260 ľudí utrpelo zranenia, niektorí z nich vážne. Železničné nešťastie sa stalo medzi mestami Hennenman a Kroonstad v centrálnej časti krajiny, kde na železničnom priecestí do seba narazil vlak a kamión a viaceré vozne vlakovej súpravy začali horieť.

Podľa doterajšieho vyšetrovania to vyzerá, že vinníkom nehody bol vodič kamiónu s dvoma prívesmi, ktorý sa snažil prejsť cez železničné priecestie na poslednú chvíľu. „Vodič kamiónu riskoval. Myslel si, že ešte stihne prejsť. Netušil, že doňho vlak narazí a zomrú ľudia,“ informoval s odvolaním sa na zistenia vyšetrovateľov juhoafrický minister dopravy Joe Maswanganyi.

Vodič kamiónu vyviazol bez zranení, napriek tomu, že vlak jeho vozidlo po náraze pred sebou vliekol ešte ďalších 400 metrov. Rušňovodič a jeho pomocník utrpeli ľahšie zranenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom