Pri zrážkach s vlakom zahynulo päť ľudí, pri väčšine prípadov išlo pravdepodobne o samovraždy

Vlak
Foto: ilustračné, www.thinkstock.com

BRATISLAVA 28. augusta (WebNoviny.sk) – Počas uplynulého týždňa zahynulo po zrážke s vlakom na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) päť osôb. Agentúru SITA o tom informoval Dávid Bozsaky z oddelenia komunikácie ŽSR.

V úseku medzi Trnavou a Šelpicami sa minulý týždeň udiali hneď dve smrteľné nehody. V pondelok 21. augusta našiel kontrolór pri obhliadke trate ťažko zraneného muža, ktorý podľahol zraneniam po zrážke s vlakom. Uprostred noci v stredu 23. augusta vlak usmrtil muža, ktorý sa neoprávnene pohyboval po koľajach a pravdepodobne sa pokúsil o samovraždu.

ŽSR museli na danom úseku na tri hodiny zastaviť dopravu. V piatok 25. augusta v Novom Meste nad Váhom vlak zrazil muža, ktorý náhle vkročil pod kolesá prichádzajúceho rýchlika. Polícia nehodu vyšetruje ako samovraždu.

V noci v sobotu 26. augusta sa na tratiach udiali ďalšie dve smrteľné nehody. Rýchlik idúci medzi Púchovom a Považskou Bystricou usmrtil muža, ktorý sa neoprávnene prechádzal po koľajach a zrejme sa pokúšal o samovraždu. Vo večerných hodinách podľahol zraneniam po zrážke s vlakom i muž, ktorý sa pohyboval po trati medzi Malackami a Veľkými Levármi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom