Pribúdajú nehody cyklistov, jeden upadol do kómy

Nehôd cyklistov pribúda
Od začiatku roka do 28. februára zaevidovali policajti šesť nehôd, ktoré spôsobili cyklisti. V dvoch prípadoch utrpeli cyklisti ťažké zranenia a rovnako v dvoch prípadoch figuroval aj alkohol. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

BRATISLAVA/TRENČÍN 7. marca (WEBNOVINY) – Od začiatku roka do 28. februára zaevidovali policajti šesť nehôd, ktoré spôsobili cyklisti. Vlani v tom istom čase nebola žiadna. V dvoch prípadoch utrpeli cyklisti ťažké zranenia a rovnako v dvoch prípadoch figuroval aj alkohol.

Obrazom: Nehôd cyklistov pribúda

Jedna z vážnych nehôd sa stala začiatkom februára pri považskobystrickom sídlisku Rozkvet. Cyklistovi zistili alkohol, nemal ani prilbu. Päťdesiatjedenročný Vladimír zišiel z prudkého kopca, za zákrutou zišiel z cesty a narazil do betónového múru. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, skončil so zlomenými tvárovými kosťami, zlomeným krčným stavcom, kľúčnou kosťou a lopatkou. V nemocnici mu odobrali krv a zistili mu 0,75 mg/l alkoholu, čo je 1,56 promile.

V polovici mesiaca mal pri Považskej Bystrici nehodu 25-ročný Marek. Havaroval na bicykli, ktorý mal zlú zadnú brzdu a nemal ani riadne upevnenú ochrannú prilbu, alkohol mu nezistili. Ťažko zranený mladík upadol do kómy. Má vážne poranenia hlavy a brucha. Na mieste ho našiel vodič autobusu, ktorý zavolal sanitku a políciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom