Prichádza koniec éry netbookov?

Netbooky
Foto: DigiTimes.com

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Štyridsaťpercentný prepad trhu s netbookmi sa najvýraznejšou mierou podieľal na celkovom poklese predaja PC, ktorý je odhadovaný na osem percent. Správu zverejnil server Tom’s hardware.

Zaujímavé je, že takéto dramatické štatistiky neuvádza Intel, ktorého procesory Atom éru netbookov odštartovali, hoci aj on uvádza, že predaj týchto procesorov zaznamenal pokles, zďaleka však nie tak výrazný, ako tvrdí Microsoft.

Microsoft zároveň nepriamo obvinil Intel z manipulácie so svojimi štatistikami, pričom sa opiera o fakt, že Intel skutočne netbookové procesory vyradil zo svojich správ o celkovom predaji CPU. Aj keď väčšina analytikov predpokladala, že v tomto roku predaj tabletov prekoná predaj netbookov a výrazne vzrastie predaj o niečo lepšie vybavených malých notebookov s uhlopriečkami 12 a 13 palcov, takýto dramatický pokles je pre všetkých veľkým prekvapením.

Uvidíme, ako na nepriame obvinenia Microsoftu z podvádzania zareaguje Intel, pretože ak by zverejnil celkové predaje netbookových procesorov, ktoré by korešpondovali s dátami Microsoftu, znamenalo by to, že netbooky sa po troch rokoch slávy skutočne pomaly odoberú do dôchodku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie IntelMicrosoft