Príčinu úmrtia Amy Winehouse budú opäť preverovať

Amy winehouse
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Príčinu úmrtia speváčky Amy Winehouse budú opäť preverovať. Dôvodom je nedostatočná kvalifikácia asistentky koronera, ktorá ako príčinu úmrtia speváčky uviedla náhodné predávkovanie alkoholom.

Suzanne Greenaway totiž do funkcie bez potrebnej kvalifikácie dosadil jej manžel – koroner Andrew Scott Reid. Obaja už zo svojich funkcií rezignovali.

Vypočúvanie v súvislosti so smrťou Amy Winehouse sa uskutoční 8. januára. Zatiaľ nie je jasné, či bude pri novom vyšetrovaní nutná aj exhumácia tela speváčky, ktorá skonala 23. júla 2011.

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama.

Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Amy vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards. O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii.

Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu. V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka sa dožila iba 27 rokov.

Informácie pochádzajú z webstránok news.bbc.co.uk, TMZ.com a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse