Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dôchodkyňa, peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock.
7. júla 2017 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Priemerný starobný dôchodok na Slovensku predstavuje 427,25 eura

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Priemerný starobný dôchodok na Slovensku na konci júna tohto roka predstavoval 427,25 eura. V porovnaní s koncom júna minulého roka ide o nárast o 11,78 eura. Tento druh dôchodku pritom na konci minulého mesiaca poberalo takmer 1,05 mil. osôb.

Predčasný starobný dôchodok, ktorý dostávalo 20,5 tisíca penzistov, dosahoval v priemere 407,60 eura. Medziročne išlo o nárast o 14,05 eura. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Vzrástol aj invalidný dôchodok

Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci minulého mesiaca na úrovni 200,54 eura, čo je v medziročnom porovnaní zvýšenie o 2,74 eura.

Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vyplácala Sociálna poisťovňa v priemernej výške 360,69 eura. Oproti koncu júna vlaňajška je to nárast o 6,89 eura.

Sociálna poisťovňa pritom ku koncu minulého mesiaca evidovala 238,1 tisíca poberateľov invalidných dôchodkov.

Vdovské a vdovecké penzie

Vdovské dôchodky dosahovali ku koncu minulého mesiaca v priemere 250,30 eura, čo je medziročný nárast o 4,18 eura. Tieto dôchodky pritom dostávalo 294,7 tisíca ovdovených žien.

Priemerná výška vdoveckých dôchodkov, ktoré poisťovňa vyplácala 46,5 tisíca vdovcom, bola na úrovni 194,69 eura. Oproti koncu júna minulého roka je to nárast o 4,20 eura.

Sirotské dôchodky dostávalo na konci júna 22,1 tisíca osôb, a to v priemernej výške 130,28 eura. Priemerná sirotská penzia tak bola medziročne vyššia o 1,34 eura.

Odporúčané články

Podvodník obral dôchodcov o poriadny balík peňazí, pomýlili si ho s opatrovateľskou službou Minimálna predčasná penzia od júla stúpne

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...