Prieskum: Trumpa neznáša viac Američanov než Clintonovú

Donald Trump
Donald Trump pre nový škandál nesmie vystúpiť s prejavom na významnom konzervatívnom fóre v USA. Foto: SITA/AP

Washington 9. apríla (WebNoviny.sk) – Až 55 percent Američanov má negatívny názor na favorizovanú prezidentskú kandidátku demokratov Hillary Clintonovú. Oveľa negatívnejšie však americkí voliči vnímajú doposiaľ najúspešnejšieho uchádzača o republikánsku nomináciu Donalda Trumpa.

Nepriaznivé hodnotenie Trumpa v najnovšom prieskume inštitútu GfK dosahuje až úroveň 69 percent, informovala v piatok agentúra AP. Negatívne nálady, ktoré mnohí Američania prechovávajú voči obom hlavným prezidentským uchádzačom, sú podľa AP predzvesťou toho, že voliči nebudú v novembri hlasovať za podľa nich najlepšieho kandidáta, ale za toho, ktorého budú považovať za menšie zlo.

Takmer polovica všetkých registrovaných voličov tvrdí, že budú prinajmenšom uvažovať o tom, že podporia Clintonovú. To je oveľa väčší počet ľudí než tých, čo sú otvorení myšlienke odovzdať hlas Trumpovi. Až 63 percent voličov uviedlo, že v prezidentských voľbách 8. novembra za tohto kontroverzného miliardára rozhodne hlasovať nebudú. Internetový prieskum AP-GfK sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1076 dospelých Američanov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpHillary Clintonová
Firmy a inštitúcie GfK Growth from Knowledge