Prieskum ukázal, kto má najväčšiu šancu nahradiť Kisku a stať sa prezidentom

Miroslav Lajčák, Veronika Remišová, Róbert Mistrík, Marian Kotleba, Béla Bugár, Štefan Harabin, František Mikloško, Zuzana Čaputová
Miroslav Lajčák, Veronika Remišová, Róbert Mistrík, Marian Kotleba, Béla Bugár, Štefan Harabin, František Mikloško, Zuzana Čaputová. Foto: SITA - koláž WBN.

BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Novým prezidentom Slovenska by sa podľa prieskumu agentúry FOCUS stal súčasný minister zahraničia Miroslav Lajčák. Volili by ho 32,3 percenta opýtaných.

Na druhom mieste by skončil chemik a spoluzakladateľ strany Sloboda a Slidarita Robert Mistrík, ktorému by dali hlas 11,7 percenta Slovákov.

Tretie miesto v prieskume obsadil sudca Štefan Harabin s desiatimi percentami hlasov. Štvrtý by skončil líder Mosta – Híd Béla Bugár, ktorého by volili 9,2 percenta respondentov a piate miesto obsadil Marian Kotleba s 8,9 percenta hlasov.

Prieskum uskutočnili v dňoch 7. až 14. novembra formou osobného dopytovania na vzorke 1 012 respondentov. Respondentom položili otázku: Prezidentské voľby budú na Slovensku na jar na budúci rok. Predstavte si, že by sa prezidentské voľby konali už tento víkend a za prezidenta by kandidovali nasledujúci kandidáti. Ktorému z nich by ste dali svoj hlas? Odpovedať nevedelo 27,4 percenta ľudí a 9,3 percenta by voliť nešli.

Kandidát % voličov
Miroslav Lajčák 32,3 %
Robert Mistrík 11,7 %
Štefan Harabin 10,0 %
Béla Bugár 9,2 %
Marian Kotleba 8,9 %
Veronika Remišová 7,9 %
František Mikloško 6,3 %
Zuzana Čaputová 4,1 %
Eduard Chmelár 3,3 %
Milan Krajniak 3,0 %
Juraj Zábojník 0,9 %
Gabriela Drobová 0,7 %
Róbert Švec 0,6 %
Bohumila Tauchmanová 0,4 %
Oskar Fegyveres 0,4 %
Radovan Znášik 0,2 %

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárBohumila TauchmannováEduard ChmelárFrantišek MikloškoGabriela DrobováJuraj ZábojníkMarian KotlebaMilan KrajniakMiroslav LajčákOskar FegyveresRobert MistríkRóbert ŠvecŠtefan HarabinVeronika RemišováZuzana Čaputová