Prieskumy: Kollárova rodina je stále stabilná

Boris Kollár, hnutie Sme rodina
Boris Kollár - predseda hnutia Sme rodina. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

Keď Boris Kollár v roku 2015 zakladal vlastné hnutie Sme rodina, mnohí boli takmer šokovaní. Koho chce tento podnikateľ s pochybnými aktivitami, s viacerými deťmi s takmer rovnakým počtom žien, osloviť.

A oslovil, najmä ženy, ktoré tvoria 2/3 jeho podporovateľov. Tie mu priniesli vo voľbách väčšinu zo 6,62 percenta hlasov a 11 poslaneckých kresiel. „Mám kopec detí a viem sa vcítiť do problémov, ktoré ženy majú,“ uviedol Kollár pre webnoviny.

Predpovedalo sa, že je to strana na jedno volebné obdobie ale jej preferencie v posledných dvoch rokoch podľa agentúry Focus, nasvedčujú, že ju na politickej scéne uvidíme aj nasledovné volebné obdobie.

V roku 2018 na prekvapenie mnohých sa pohyboval na úrovni 9-10 percent. Odborníci a politickí komentátori nevedeli vysvetliť čím to je. Sám hovorí, že ide o nefalšované sociálne cítenie. „Tak ,ako som sa postaral o vlastnú rodinu, tak sa chcem postarať aj o tie ostatné na Slovensku.,“ uviedol Kollár pre webnoviny. Z médií vieme, že jeho špecifická rodina je naozaj veľká a o všetkých jej členov sa postaral.

Mohol sa jasnejšie vyjadriť o povolebnej koalícii

Na preferencie nevplýval ani odchod troch členov poslaneckého klubu v roku 2016. Pre voličov ich mená aj tak nič neznamenali.

Pokles však začal polovicou roku 2019. Vtedy sa na politickej scéne zjavila strana Andreja Kisku, ale aj samotný Kollár pravdepodobne tomu prispel nejednoznačnými vyjadreniami o tom, s kým by mohol ísť do povolebnej koalície. Vo verejnosti bol často označovaný ako možný zradca súčasnej opozície.

Stále to však bolo na úrovni 6 až 7 percent, čo mu pohodlne zabezpečuje aby zopakoval výsledok spred štyroch rokov.

O rodinu sa začali zaujímať aj iné strany

Volebný program Sme rodina je lákavý ale podľa odborníkov ťažko uskutočniteľný. Volič však chce počúvať pekne slová a často na základe toho dá svoj hlas.

Pekne je počúvať o ochrane rodiny na Slovensku pred ohrozením zvonku aj zvnútra. Pochopili to však aj iné strany a túto tematiku si prevzali naplno. Kto presvedčí uvidíme koncom mesiaca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUSSme rodina - Boris Kollár