Príjmová hranica na zvýhodnenú hypotéku VÚB vzrástla

VÚB banka LOGO

BRATISLAVA 3. októbra (WBN/PR) – Maximálna výška príjmu žiadateľa o zvýhodnenú hypotéku pre mladých sa od októbra zvyšuje na 1015,30 eur. V prípade manželov je táto hranica dvojnásobná.

Vďaka nárastu priemernej mzdy v národnom hospodárstve za druhý štvrťrok 2011 na 781 eur vzrástla maximálna výška príjmu pre získanie dotovanej hypotéky pre mladých o viac ako 45 eur na 1 015,30 eur. „Táto suma sa porovnáva s priemernou hrubou mesačnou mzdou žiadateľa za predchádzajúci kalendárny rok. Teda z pohľadu nároku na 3%-né zvýhodnenie úrokovej sadzby nie je rozhodujúci váš súčasný príjem, ale to, koľko ste zarábali vlani,“ uviedla Angelika Farkašová, vedúca oddelenia úverov VÚB banky. Nová príjmová hranica bude platiť do konca tohto roka. V prípade, že o úver žiadajú spolu dvaja záujemcovia (napr. manželia alebo partneri), je príjmová hranica dvojnásobná – 2 030,60 eur – a posudzuje sa voči súčtu ich priemerných hrubých miezd za rok 2010.

Vďaka úrokovému zvýhodneniu sa tento typ úveru teší veľkej obľube. „Kým vlani predstavovali dotované hypotéky pre mladých 44% zo všetkých hypoték určených na financovanie bývania, v tomto roku je to už takmer polovica. Mladí si pritom požičiavajú viac – priemerná výška úveru dosahuje zhruba 47 000 eur, čo je v porovnaní s rokom 2010 nárast takmer o 5 000,“ hovorí Farkašová.

Úrokové sadzby flexihypoték pre mladých:

Fix na 1 rok Fix na 3 roky Fix na 5 rokov Fix na 10 rokov
 Flexihypotéka pre mladých od 1,39 % od 1,39 % od 1,79 % od 2,79 %

Podmienkou získania hypotéky pre mladých je vek žiadateľa (-ov) do 35 rokov. Úrokové zvýhodnenie je možné získať najviac na sumu 49 790,88 eur a zároveň maximálne na sumu zodpovedajúcu 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Časť úveru prekračujúca niektorú z týchto hraníc sa úročí štandardnou úrokovou sadzbou. Zvýhodnenie platí 5 rokov, pričom jeho výška sa zákonom o štátnom rozpočte stanovuje na každý kalendárny rok individuálne. Aktuálna výška je 3% a platí od roku 2009.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB je aktuálnym držiteľom ocenení Najbezpečnejšia banka v strednej a východnej Európe od magazínu Global Finance a Banka roka od časopisu Trend. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka