Príležitosť pre malé a stredné podniky na Slovensku

* zľava platná len pre Flexipôžičku na bývanie, nie je možná kombinácia oboch zliav pri jednom úvere Foto: VÚB, a.s.

VÚB Leasing prináša novú úverovú linku v objeme 30 miliónov od Európskej investičnej banky

Bratislava, 1. jún 2016 (WBN/PR) – Európska investičná banka (EIB) poskytla spoločnosti VÚB Leasing úverovú linku v objeme 30 miliónov EUR za účelom financovania projektov malých a stredných podnikov. Tieto prostriedky umožnia klientom investovať so zvýhodnenými podmienkami do regionálneho rozvoja, rozvoja malého a stredného podnikania, podpory životného prostredia aj do rozvoja vedomostnej ekonomiky.

Zdroje sú určené pre malé a stredné podniky do 250 zamestnancov, pre veľké korporácie

s počtom zamestnancov do 3 000 a pre iné spôsobilé verejné a súkromné entity (poznámka: pre súkromné entity s počtom zamestnancov nad 3 000). Prostriedky bude možné čerpať formou finančného aj operatívneho lízingu alebo úveru. Žiadatelia, ktorí sa budú uchádzať o ich poskytnutie, budú musieť splniť podmienky stanovené EIB.

Poskytnutie úveru je v súlade s prioritou EIB zlepšiť prístup európskych malých a stredných podnikov a podnikov so strednou kapitalizáciou k dostupnému financovaniu svojich aktivít. Na Slovensku je tento segment považovaný za hnaciu silu ekonomiky a má významný podiel na hospodárskom raste i tvorbe nových pracovných príležitostí.

V snahe dosiahnuť maximálne výsledky EIB opäť spojila svoje sily so spoločnosťou VÚB Leasing, ktorá dokonale pozná lokálny trh a malé a stredné podniky a podniky so strednou kapitalizáciou patria do portfólia jej klientov.

VÚB Leasing očakáva, že záujem o získanie finančných prostriedkov z úverovej linky bude vysoký, keďže klienti so zdrojmi zároveň získajú aj výhodnejšiu úrokovú sadzbu, jednoduchú administráciu úveru a možnosť kombinovať prostriedky EIB s financiami VÚB Leasingu, prípadne s inými zdrojmi.

Aktuálny projekt ďalej rozvíja úspešnú spoluprácu medzi EIB a spoločnosťou VÚB Leasing, rovnako ako aj dlhodobé partnerstvo s jej materskou spoločnosťou – VÚB bankou. Ide už o druhú priamu úverovú linku medzi týmito inštitúciami. Predchádzajúci úver

v hodnote 50 miliónov EUR bol úspešne alokovaný na podporu podnikateľských činností slovenských malých a stredných podnikov a podnikov so strednou kapitalizáciou.

Európska investičná banka

Európska investičná banka je finančná inštitúcia Európskej únie, ktorá sa zameriava predovšetkým na dlhodobé úverovanie. Vlastníkmi sú členské štáty EÚ. Za účelom splnenia kritérií vytýčených EÚ poskytuje dlhodobé financovanie bezpečným investíciám.

VÚB

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie

vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnou držiteľkou ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínov Global Finance a EMEA Finance ako aj ocenenia Banka s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Euromoney. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 196 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

VÚB Leasing

Spoločnosť VÚB Leasing je univerzálna lízingová spoločnosť, ktorá je ako 100 % dcérska spoločnosť VÚB banky členom Intesa Sanpaolo, jednej z najdôležitejších bankových skupín

v eurozóne. Vďaka svojmu individuálnemu prístupu ku klientovi je spoľahlivým obchodným partnerom v oblasti financovania už viac ako 24 rokov. Prostredníctvom bohatého produktového portfólia poskytuje komplexné služby v oblasti financovania a sprostredkovania poistenia šité na mieru podľa osobných požiadaviek a preferencií našich klientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka