Primaciálny palác privíta Radničkine trhy

Radničkine trhy
Radničkine trhy 2009 - 9. ročník predajno-prezentačných trhov výrobkov chránených dielní a zariadení sociálnych služieb zo Slovenska a Česka. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Primaciálne námestie v Bratislave bude piatok a sobotu patriť ľuďom so zdravotným postihnutím.

Pod záštitou primátora Bratislavy Milana Ftáčnika sa tu koná 13. ročník Radničkiných trhov, ktoré organizuje Občianske združenie Inklúzia, chránená dielňa Radnička a Ústredie ľudovo umeleckej výroby.

Počas dvoch dní sa v hlavnom meste predstaví 50 chránených dielní a zariadení sociálnych služieb. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová.

Chcú osloviť firmy a spoločnosti

Ako informovala Rodinová, cieľom predajnej a prezentačnej akcie chránených dielní a domovov sociálnych služieb na Slovensku je podporiť samotných zamestnancov so zdravotným znevýhodnením v ich úsilí pracovať a tiež zviditeľniť zamestnávateľov, ktorí ich zamestnávajú.

Zároveň chcú osloviť firmy a spoločnosti, aby využili možnosť zákona zamestnať príslušný počet zdravotne postihnutých občanov či zadať zákazku chráneným dielňam.

Potrebujú oveľa viac pracovného času

„Aj keď chránené dielne dosiahnu požadovanú kvalitu a kvantitu, potrebujú na to oveľa viac pracovného času, často musia rátať s väčšou práceneschopnosťou a prispôsobovaním výroby aktuálnemu stavu zdravotne postihnutých zamestnancov, čo zároveň zvyšuje cenu výrobku alebo služby,“ uviedla Rodinová.

Pre návštevníkov pripravili aj kultúrny program, v rámci ktorého sa predstavia napríklad aj účinkujúci z Partičky.

Slávnostné vyhlásenie víťazov prehliadky Radničkiných trhov bude v sobotu o 18:00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Okrem Bratislavy sa trhy budú tento rok konať aj v Liptovskom Mikuláši a Prešove.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom