Primátor ocenil hasičov, ktorí zasahovali pri Kurimanoch

Spišskonovoveskí hasiči
Primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný (vľavo) udelil záchranárom z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi Cenu primátora mesta za mimoriadne úsilie a nasadenie pri záchrane ľudských životov pri páde mostnej konštrukcie pri Kurimanoch. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 9. novembra (WEBNOVINY) – Cenu primátora mesta spišskonovoveským hasičom za mimoriadne úsilie a nasadenie pri záchrane ľudských životov počas zásahu po páde mostnej konštrukcie pri obci Kurimany udelil primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný.

„Jediné, čo bolo pozitívne hodnotené pri tragickej udalosti z piatka minulého týždňa, bol perfektný, rýchly a profesionálny zásah našich záchranárskych zložiek,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie primátor Volný.

Cenu pre Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi dnes odovzdal primátor riaditeľovi spišskonovoveských hasičov Martinovi Vozárovi. Pri zásahu neboli len hasiči, ale aj ďalšie záchranárske zložky.

Aj ich práca bola podľa primátora hodnotená veľmi pozitívne a „myslím si, že treba takúto profesionálnu prácu oceniť aj týmto spôsobom,“ dodal Volný. Pre primátora je to dobrý pocit vedieť, že u nich sú ľudia, ktorí profesionálne zvládajú svoju náročnú prácu pri záchrane ľudských životov.

Obrazom: Tragédia pri Kurimanoch

Zásah po páde konštrukcie pri stavbe mosta pri obci Kurimany bol podľa riaditeľa hasičov Martina Vozára výnimočný hlavne veľkým počtom postihnutých osôb. „Spočiatku sme ani nevedeli o koľko osôb ide. Prvotné informácie boli, že ide okolo 20 osôb,“ uviedol Vozár.

Hasiči museli pri vyslobodzovaní použiť rôznu ťažkú techniku a náradie. Podľa Vozára bolo veľké šťastie, že väčšina postihnutých bola vo vyšších vrstvách spadnutej konštrukcie. V opačnom prípade by mohla byť bilancia nehody oveľa tragickejšia.

Pre spišskonovoveských hasičov to bol prvý zásah pri spadnutom moste. Rozsahom zranení a počtom postihnutých osôb to bol jeden z najväčších zásahov. „Pri dopravných nehodách sa počty osôb pohybujú tak do desať osôb maximálne,“ dodal Vozár. Celý zásah označil Vozár za výnimočnú udalosť.

Spišskonovoveskí hasiči
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Volný