Primátor Paška zvolal schôdzu, objasní verejné obstarávanie

Primátora Pašku budú stíhať na slobode, cíti sa byť nevinný
Primátor Galanty Peter Paška nejde do väzby, stíhaný bude na slobode. V piatok o tom rozhodla sudkyňa Okresného súdu v Galante. Foto: SITA/Pavol Machovič

GALANTA 23. mája (WEBNOVINY) – Primátor Galanty Peter Paška bude informovať poslancov mestského zastupiteľstva o priebehu verejného obstarávania na rekonštrukciu neogotického kaštieľa v stredu 27. mája o 16:00.

Rokovať budú aj o rozpočte

O zvolanie rokovania zastupiteľstva primátora požiadala skupina poslancov. Práve v súvislosti s chystanou rekonštrukciou kaštieľa polícia obvinila primátora Pašku a ďalších troch ľudí z machinácií pri verejnom obstarávaní.

Do programu rokovania mestského zastupiteľstva primátor na žiadosť poslancov zaradil aj správu o aktuálnej personálnej situácii mestského úradu a správu o príprave rozpočtu na tento rok v oblasti kapitálových výdavkov.

Paška mal problém zdediť po bývalom vedení mesta

Paška trvá na tom, že je nevinný, celý problém podľa jeho vysvetlenia len zdedil po predchádzajúcom vedení mesta. Galanta získala na kaštieľ približne 2,4 milióna eur, peniaze však na účte ešte nemá.

„V súčasnosti prebieha výber generálneho dodávateľa stavby. Firmu s najnižšou ponukou požiadali o vysvetlenie mimoriadne nízkej ceny, čo do stanoveného termínu neurobila. Takto je zákonne právoplatne vylúčená z procesu výberu dodávateľa. Je oslovená druhá firma v poradí, ktorá podľa dostupných informácií má záujem a chce nastúpiť na realizáciu diela. Potrebujeme iba v spolupráci s ministerstvom dohodnúť reálny termín ukončenia stavby a môže sa podpísať zmluva o dielo,“ napísal v správe o priebehu verejného obstarávania Paška.

Prebiehajúce policajné vyšetrovanie podľa neho nemá vplyv na celý proces. Na kaštieli by sa mohlo začať pracovať v priebehu júna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Paška