Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sud, peniaze
Foto: Shutterstock
26. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Primátora Dvorana zaskočili, znížili mu plat o stovky eur

HLOHOVEC 26. apríla (WEBNOVINY) – Primátor Hlohovca Peter Dvoran (KDH) si musí utiahnuť opasok, jeho plat klesne z takmer štyroch tisícok na 2382 eur. Mestské zastupiteľstvo mu pri pravidelnom prerokovávaní platu neschválilo žiadne zvýšenie základného, dostávať tak bude len zákonom určený najnižší plat.

Bude pracovať menej

Dvoran sa netají tým, že ho rozhodnutie poslancov zaskočilo. V tomto volebnom období mal každý rok maximálny plat, ktorý bol doteraz 3956 eur mesačne. Primátor sa teraz zastrája, že bude robiť len osem hodín denne.

,Možno som jeden z mála primátorov, ktorý robil dvanásť hodín denne, ktorý chodil aj v sobotu a nedeľu na všetky akcie, bol som naučený robiť naplno. Teraz som si povedal, že budem robiť tak ako iní zamestnanci mestského úradu osem hodín a hotovo,” povedal Dvoran pre agentúru SITA. Dodal však, že to asi dlho nevydrží.

Je aj poslancom samosprávneho kraja

Zástupca primátora Ján Tassy navrhol mestskému zastupiteľstvu aj v tomto roku schváliť primátorovi maximum, čo by bolo po zvýšení základu o 70 percent 4 050 eur. Poslanec Patrik Voltmann prišiel s pozmeňujúcim návrhom na zvýšenie o 35 percent, ani jeden z týchto návrhov neprešiel.

Podľa zákona o platových pomeroch starostov a primátorov tak primátorovi Dvoranovi zostal najnižší plat 2382 eur. Dvoran povedal, že vyžije aj zo zníženého platu, napriek tomu chce hľadať možnosti, ako by sa to dalo zmeniť. Okrem platu prvého muža mesta dostáva aj niekoľko stoviek eur mesačne za prácu poslanca Trnavského samosprávneho kraja.

Združenie miest a obcí regiónu Jaslovské Bohunice, do ktorého patrí aj Hlohovec, sa usiluje dosiahnuť zmenu zákona o platoch starostov a primátorov. Ustanovenie o každoročnom prerokovávaní ich platov podľa predstaviteľov samospráv často dehonestuje ich funkcie a vyvoláva zbytočné rozpory v zastupiteľstve i medzi občanmi.

Odporúčané články

Neuveríte, o koľko stúpli platy na Slovensku od vstupu do EÚ Dlh Slovenska prekročil 55 percent, vláda bude musieť škrtať

Témy

Diskusia

Pravda Jan Pán Primátor za KDH.Čo takto robiť osem hodín za pásom pod kamerami za 300 euro čistého, ako zarábajú u nás tisíce žien, matiek či našich dcér? Nehanbíte sa tak trochu?Vaša zlodejpartaj gorilích privatizérov našincovi pred voľbami ponúkala dôstojnú starobu a... ekonómovia opäť obrovská závisť Slovákov. Hlohovec je na 8. mieste v úspešnosti hospodárenia miest a obcí !!! Ste ako tie Ficove ovce čo békajú bez overenia si faktov. ľuboš Primator je uplne odtrhnuty od reality. Platy vo verejnej sfere by mali byt max.3.nasobkom priemerneho...to jest u premiera, prezidenta, u primatorov max. 2.nas. Vyjadrenie primatora, ze bude robit iba 8 hodin..., je to blbec na druhu. Dokonala ukazka arogancie:( No tak za osem hodín denne, by tomu chrapúňovi patrilo max. 500€!!! Špinavec, aké "počty" to používa? Pravda Paľo A chudák jeden chudobný!O niekoľko stoviek eur?Tam musia mať ozaj ,,solventných" daňových poplatníkov.Zaujímalo by ma, koľko sa tam platí za takého amrdola(pes,pouličný),daň, keď pán Primátor berie takúto Rentu.To už nie je renta, to je riadny bakšiš.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...