Primátora Pašku budú stíhať na slobode, stoličky sa nevzdá

Primátora Pašku budú stíhať na slobode, cíti sa byť nevinný
Primátor Galanty Peter Paška nejde do väzby, stíhaný bude na slobode. V piatok o tom rozhodla sudkyňa Okresného súdu v Galante. Foto: SITA/Pavol Machovič

GALANTA 15. mája (WEBNOVINY) – Primátor Galanty Peter Paška bude stíhaný na slobode. Rozhodla o tom v piatok sudkyňa Okresného súdu v Galante. Proti rozhodnutiu súdu podal prokurátor sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd v Trnave v piatok 22. mája. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdu Tatiana Zvolenská.

Pašku zadržali policajti z Národnej kriminálnej agentúry ešte v utorok, obvinený je z machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie ešte v októbri minulého roku. Sudkyňa vypočúvala Pašku vo štvrtok päť hodín, v piatok viac ako hodinu.

Problémy vraj zdedil po bývalom vedení mesta

„Cítim sa absolútne nevinný. Celé toto obstarávanie je vec, ktorú som zdedil po bývalom vedení mesta,“ povedal po prepustení, už bez pút na rukách, Paška. Prípad sa týka verejného obstarávania v rámci projektu obnovy južného krídla a dvoch veží neogotického kaštieľa v Galante, na ktorý získala radnica približne 2,4 milióna eur z eurofondov.

O zákazku sa uchádzalo desať stavebných firiem, súťažné podmienky splnilo päť z nich. V tomto prípade čelia obvineniu okrem prvého muža Galanty aj ďalšie tri osoby. Verejné obstarávanie podľa primátora skončené nebolo.

Z funkcie primátora neodstúpi

Primátor Paška povedal, že nemá dôvod odstúpiť z funkcie. „Nevidím absolútne žiadny dôvod na odstúpenie. Robím všetko s najlepším vedomím a svedomím. Neprišiel som do funkcie preto, aby som sa obohatil na nejakých províziách alebo niečom podobnom, to absolútne nie,“ vyhlásil. Vo funkcii primátora je len niekoľko mesiacov, v novembri minulého roku kandidoval ako nezávislý, mal však podporu strany Smer – SD.

V súvislosti so situáciou na galantskej radnici odovzdala vo štvrtok skupina poslancov žiadosť o zvolanie mimoriadneho rokovania mestského zastupiteľstva. Pod žiadosťou je trinásť podpisov, primátor musí zvolať zastupiteľstvo do 15 dní.

Ak tak neurobí, podľa zákona o obecnom zriadení sa bude konať v 15. pracovný deň od doručenia žiadosti. (VIAC SA DOČÍTATE TU.) Primátor sa chce v piatok venovať rodine, zatiaľ nevedel povedať, či rokovanie zastupiteľstva zvolá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Paška