Princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markle dostali od kráľovnej Alžbety II. súhlas na svadbu

Kráľovná Alžbeta II.
Kráľovná Alžbeta II. Foto: archívne, SITA/AP

LONDÝN 15. marca (WebNoviny.sk) – Britská kráľovná Alžbeta II. dala formálny súhlas na svadbu jej vnuka, princa Harryho, a americkej herečky Meghan Markle. Panovníčka vydala vyhlásenie, podľa ktorého súhlasí „so zmluvou o manželstve medzi mojím najdrahším vnukom princom Henrym Charlesom Albertom Davidom z Walesu a Rachel Meghan Markle“.

Spolu s týmto vyhlásením, ktoré zverejnili vo štvrtok, kráľovná podpísala aj Listinu o súhlase – formálne oznámenie o súhlase prepísané kaligrafiou s Veľkou pečaťou Spojeného kráľovstva.

Svadba princa Harryho a Meghan Markle sa bude konať 19. mája v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Sobáš sa uskutoční na poludnie, pričom bohoslužbu povedie windsorský dekan David Conner. Dvojicu oddá arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

Princ a herečka sa zasnúbili v novembri a radostnú správu oznámili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Tridsaťtriročný Harry a o tri roky staršia rodáčka z Los Angeles tvoria pár od roka 2016 a po svadbe budú bývať v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci.


Princ Harry

  • Celým menom Henry Charles Albert David
  • Narodil sa 15. septembra 1984
  • Je mladším synom už zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón. Okrem jeho otca sú pred ním aj starší brat William, jeho syn George a dcéra Charlotte.
  • Ako priamy potomok kráľovnej potreboval Harry jej súhlas na svadbu s Markle, inak by ich potomkov vylúčili z následníctva na trón.

Meghan Markle

  • Celým menom Rachel Meghan Markle
  • Narodila sa 4. augusta 1981
  • Je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.Britská kráľovná Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.Meghan Markleprinc Harry