Princ Harry a Meghan Markle oznámili dátum svadby, pre brata Wiliama to znamená konflikt záujmov

Meghan Markle, princ Harry
Princ Harry a Meghan Markle spolu randia od minulého roka a svadba bude v máji 2018 vo Windsore. Foto: Eddie Mulholland/Pool via AP.

LONDÝN 15. decembra (WebNoviny.sk) – Svadba britského princa Harryho a americkej herečky Meghan Markle sa uskutoční v sobotu 19. mája.

Dátum sobáša v piatok potvrdil Kensingtonský palác. Ten už koncom novembra informoval, že sa obrad bude konať v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore.

Dátum svadby však zrejme spôsobí konflikt záujmov pre Harryho brata, princa Williama. V tom istom čase sa bude konať aj finále anglického futbalového FA Cupu.

Prezident Anglickej futbalovej asociácie

William je totiž prezidentom Anglickej futbalovej asociácie, ktorá súťaž zastrešuje, pričom tento rok sa na finále zúčastnil a víťaznému Arsenalu odovzdal trofej.

Princ a herečka sa zasnúbili minulý mesiac a radostnú správu oznámili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Tridsaťtriročný Harry a o tri roky staršia rodáčka z Los Angeles tvoria pár od minulého roka a po svadbe budú bývať v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci.

Mladší syn zosnulej Diany

Princ Harry, celým menom Henry Charles Albert David, sa narodil 15. septembra 1984. Je mladším synom už zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón. Okrem jeho otca sú pred ním aj starší brat William, jeho syn George a dcéra Charlotte.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Meghan Markleprinc Harryprinc William