Princ Harry sa ožení s herečkou Meghan Markle, svadba bude na jar

Prince Harry, Michael Burns
Herečka Meghan Markle s princom Harrym. Foto: archívne, Nathan Denette/The Canadian Press via AP.

LONDÝN 27. novembra (WebNoviny.sk) – Britský princ Harry sa ožení s americkou herečkou Meghan Markle. Správu potvrdili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa.

Dvojica, ktorá spolu randí od minulého roka, si svadbu naplánovala už na jar. Budúci ženích v oficiálnom stanovisku uviedol, že s radosťou oznamuje zasnúbenie a od rodičov 36-ročnej herečky už dostal požehnanie.

O zásnubách, ktoré sa konali tento mesiac v Londýne, údajne vedela len kráľovná Alžbeta II. a niekoľko blízkych členov princovej rodiny. Manželia budú bývať v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci.

Princ Harry, celým menom Henry Charles Albert David, sa narodil 15. septembra 1984. Je mladším synom už zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón. Okrem spomínaného otca sú pred ním aj starší brat William, jeho syn George a dcéra Charlotte.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.Meghan Markleprinc Harry