Prípad nálezu ihiel v jahodách sa posunul vpred, polícia v Austrálii zadržala 50-ročnú ženu

Jahody

SYDNEY 11. novembra (WebNoviny.sk) – Dva mesiace po prvom náleze ihiel na šitie v kupovaných jahodách zatkli v austrálskom štáte Queensland 50-ročnú ženu.

Polícia oznámila, že ženu zadržali v nedeľu „po komplexnom a obsiahlom vyšetrovaní“. Vo večerných hodinách bude čeliť bližšie nešpecifikovaným obvineniam. Pred súd v Brisbane má predstúpiť v pondelok.

Úrady zaznamenali od septembra viac než sto takýchto prípadov, ktoré vyvolali v krajine znepokojenie. Prvé prípady sa objavili v štáte Queensland, než sa rozšírili aj do Nového Južného Walesu, Viktórie, Teritória austrálskeho hlavného mesta, Južnej Austrálie, Tasmánie i na Nový Zéland.

Pestovatelia a polícia predpokladajú, že tam už mohlo ísť aj o napodobňovanie. Vláda Queenslandu za informácie, ktoré by viedli k dolapeniu páchateľov, vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov (61-tisíc eur). Jedného muža tam museli hospitalizovať po tom, čo takúto jahodu s ihlou zjedol.

Obchodné reťazce v reakcii na tieto prípady stiahli jahody z predaja a vláda zvýšila trestné sadzby za kontaminovanie potravín z 10 na 15 rokov väzenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom