Prípad prepadu pancierového auta s miliónom eur je uzavretý

Kukláči obsadili Sereď
Špeciálna policajná jednotka dnes zasahovala v Seredi a okolí. Foto: SITA/Pavol Machovič

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Polícia ukončila prípad prepadu pancierového auta, ktoré prevážalo viac ako milión eur. Ide o akciu zo septembra minulého roka v Starej Turej.

Pri záťahu pod krycím názvom Gargamel policajti páchateľov zadržali, keď čakali na konci mesta na príchod auta s peniazmi. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry podal návrh na podanie obžaloby.

Z lúpeže v štádiu prípravy a z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami sú obvinení traja muži – 28-ročný Ondrej V. z Trenčína, 40-ročný Peter L. a 49-ročný Dušan H. z Bratislavy.

Páchatelia mali akciu dobre naplánovanú. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová, pri predbiehaní pancierového vozidla čiernym Land Roverom mali páchatelia namieriť zbraň na vodiča a nasmerovať ho mimo hlavnú trasu.

Na dobre ukrytom mieste chceli posádku pancierového auta zviazať a s peniazmi ujsť, plány im však prekazili kukláči. Počas zásahu zadržali troch mužov ozbrojených samopalmi vz. 58 a krátkymi zbraňami. Pri domových prehliadkach zaistili tri samopaly, tri krátke strelné zbrane, zásobníky, náboje, kukly, paralyzér, taktické vesty.

Pri zásahu nebol nikto zranený. Obvineným mužom v prípade dokázania viny hrozí trest na 15 rokov až 25 rokov, prípadne doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom