Prípad vraždy Sýkoru sa opäť neposunul, obhajca Mareka L. neprišiel na pojednávanie

Súd, spisy
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Habočík

Pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I opätovne neposunulo. Jeden z obžalovaných Marek L. sa z pojednávania ospravedlnil, pričom dal súhlas na konanie v neprítomnosti.

Zdravotné problémy

Podmienkou však bolo, aby bol prítomný jeho obhajca. Ten sa však súdu pre zdravotné problémy takisto ospravedlnil. Pokračovať v pojednávaní sa tak bude 28. januára.

Naposledy sa prípad odročil v júni tohto roka, vtedy pre chorobu prokurátorky. Predtým v marci bol zase hospitalizovaný jeden z obžalovaných.

Pred súdom stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F. označovaný za šéfa podsvetia v Nitre bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Obžalovaní vinu odmietajú

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslava Sýkoru zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Sýkora