Pripálená žehlička nie je problém, takto ju ľahko vyčistíte

Ako vyčistiť žehličku
Stalo sa vám už niekedy, že ste pri žehlení pripálili oblečenie a žehličku ste následne nedokázali ničím vyčistiť? Je čas prestať zúfať, prinášame vám niekoľko nápadov, ktoré vám môžu pomôcť. Foto: pinterest.com

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti je bez pochýb aj žehlička. Predsa len by sme sa mali v spoločnosti slušne prezentovať v čistom a nepokrčenom oblečení.

Obrazom: Ako vyčistiť žehličku

Žehličku používajú najmä ženy, aj keď sa už nájde dosť mužov, ktorí vedia s touto domácou prácou pomôcť. Nech už u vás doma žehlí ktokoľvek, každému sa môže stať, že sa mu niečo prilepí, prejde nechtiac po obrázku na tričku a problém je na svete. Ako teraz dôkladne a šetrne žehličku vyčistiť? Máme pre

vás odpoveď. A hneď niekoľko tipov, ktoré vám isto pomôžu.

1. OCOT

Azda najúčinnejším pomocníkom v domácnosti je ocot. A platí to aj v tomto prípade. Ako na to: na dno plechu alebo inej nádoby nalejete horúci ocot a priložíte vychladnutú žehličku. Pozor, namáčate iba spodok. Necháte chvíľu pôsobiť a vyutierate suchou jemnou handričkou.Tu zabijete dve muchy jednou ranou, keďže pri zohrievaní octu vyčistíte aj vodný kameň v kanvici.

2. ZUBNÁ PASTA

Niekto by povedal, ako môže pastou vyčistiť žehličku. Ale áno, aj to je možné. Návod: ešte teplý povrch zbavte väčších zbytkov pripálenín a nechajte vychladnúť. Na hrubšiu handričku naneste pastu a následnými krúživými pohybmi vyčistíte zvyšok nežiadúcej špiny.

3. PENA NA HOLENIE

Ďalší spôsob je použiť penu na holenie. Postup: na uterák naneste penu alebo gél na holenie, žehličku zohrejte na maximum a jemným tlakom nechajte pôsobiť na spodok žehličky. To, že sa vám bude z toho dymiť je normálne. Následne uterák položte na hranu stola alebo žehliacej dosky a v určitom uhle po nej prejdite niekoľkokrát až špina ostane na uteráku.

4.SOĽ

Nakoniec tu máme soľ. Spomíname ju ako poslednú, pretože odporúčame aj vám túto voľbu ako poslednú možnú v prípade, ak nič iné nezaberie. Je tu totiž riziko, že kryštáliky soli môžu spôsobiť škrabance na povrchu žehličky.

Návod: soľ nasypte na handričku v trochu väčšom množstve a zahriatou žehličkou prejdite po nej. Zakaždým ju ale utrite o noviny preložené cez hranu žehliacej dosky a dajte pozor,aby sa kryštáliky nedostali do naparovacích otvorov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN