Pripomíname si Svetový deň bez mobilu. Dokázali by ste ho jeden deň nepoužívať?

mobil
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. február (WebNoviny.sk) – Mobilné telefóny v súčasnosti patria do života ľudí. Svetový deň bez mobilného telefónu, ktorý pripadá na 6. február, však ponúka výzvu odložiť modernú technológiu na jeden deň bokom.

Deň so smartfónom

Technológie sa tak zdokonalili, až sa smartfóny stali súčasťou bežného života. Ľudia cez ne dokážu nakupovať, pracovať s elektronickou poštou, navigovať pomocou offline máp, ale aj uhrádzať platby cez bankové aplikácie.

Niektorí začali aj „žiť“ na sociálnych sieťach, kde môžu publikovať fotografie, videá, písať príspevky a komentáre. S mobilným telefónom tak strávia až 24 hodín denne.

Dokázali by ste odložiť mobilný telefón na jeden deň?

Preto odloženie svojho smartfónu na jeden deň by bolo pre niekoho veľmi ťažké, iní by s tým nemuseli mať problém.

Vplyv na ľudské správanie

Za iniciatívou Svetového dňa bez mobilných telefónov stojí istý francúzsky spisovateľ Phil Marso. Jeho hlavnou myšlienkou nie je inteligentné telefóny odstrániť, ale vytvoriť diskusiu o ich používaní a zasahovaní do ľudského života.

Spisovateľ tak nechce útočiť na používanie moderných technológií, ale skôr rozšíriť do celého sveta myšlienku o tom, ako sa prejavuje na ľudskom správaní závislosť na používaní smartfónov a všetkých moderných technológií súčasnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Phil Marso