Procházka bol krajskou jednotkou, rada KDH je sklamaná

Prochazka
Poslanec NR SR za stranu KDH Radoslav Procházka naTB po zasadnutí Rady Kresťanskodemokratického hnutia v Skalici, na ktorej predstavil novú platformu. Skalica, 20. október 2012. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Bratislavská krajská rada KDH vyjadrila sklamanie nad odchodom poslanca NR SR Radoslava Procházku z KDH.

Podľa prijatého uznesenia dôvodom sklamania je fakt, že Procházka bol bratislavskou krajskou jednotkou na kandidátke KDH v parlamentných voľbách v roku 2012.

Krajská rada označila začiatkom februára Procházku spolu s Jánom Čarnogurským za vážnych kandidátov na post prezidenta SR.

Toto uznesenie nechala krajská rada v platnosti aj po odchode Procházku z KDH.Procházka oznámil svoj odchod z KDH v pondelok. Stranu sa zatiaľ zakladať nechystá.

Premena občianskeho združenia Alfa, ktoré založil, na čokoľvek iné nebude rozhodnutím jednotlivca, ale rozhodnutím kolektívu ľudí. Teraz je Alfa podľa neho vo fáze, aby pomenovala problémy a riešenia. Poslanec zdôraznil, že nikdy mu nešlo o funkciu, ale o obrodu KDH a pravice.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Procházka