Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka počas tlačovej besedy, na ktorej predstavil názov, logo a základné programové ciele a štruktúry pripravovanej politickej strany. Prešov, 26. apríl 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský
26. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(134)

Procházka chce bojovať proti Smeru, predstavil novú stranu

PREŠOV 26. apríla (WEBNOVINY) – Sieť je názov nového politického subjektu, ktorého vznik v sobotu v Prešove ohlásil poslanec NR SR Radoslav Procházka so skupinou prívržencov.

Strana sa vyhraňuje ako pravý stred, štruktúry bude mať v 28 miestnych centrách, a to v 12 najväčších mestách Slovenska a 16 regiónoch. Logom strany je mriežka, ktorá odráža rôznorodé potreby občanov Slovenska v jednotlivých lokalitách.

Do strany chce mladých ľudí

Procházka potvrdil, že k založeniu strany ho motivoval dosiahnutý dobrý výsledok v prvom kole prezidentských volieb, keď skončil na treťom mieste. Do strany Sieť chce dostať mladých ľudí, ktorí majú jasno v tom, čo chýba regiónom, kde žijú. Hlavným súperom na politickej scéne im bude strana Smer-SD. Preto chcú od voličov získať čo najsilnejšiu podporu.

Sieť
Logo pripravovanej politickej strany nezaradeného poslanca NR SR Radoslava Procházku s názvom SIEŤ.Foto: SITA/Viktor Zamborský
Úohou číslo jeden prípravného výboru bude pripraviť návrh na zápis politickej strany a preto získať dostatok podpisov, aby sa strana mohla zaregistrovať.

Petíciu spustili v sobotu a do polovice mája by chceli získať potrebných 10-tisíc podpisov. Procházka uviedol, že Sieť má niekoľko symbolov.

Predovšetkým je to spoločenstvo ľudí zo všetkých kútov Slovenska, zo všetkých regiónov, ktorí vlastným aktívnym úsilím chcú potreby svojich spoluobčanov naplniť. Sieť vníma ako pevné spoločenstvo takýchto odhodlaných ľudí.

Sieť odráža aj vnútorné usporiadanie tohto projektu, kde je vertikálna aj horizontálna os, teda centrá miest a prirodzené regióny s ich potrebami. Procházka predstavil aj prvého vedúceho miestneho centra, ktorý povedie región Šariš. Je ním starosta Nižného Slavkova Jozef Kamenický. Podľa jeho slov veľkú časť budúcich členov strany Sieť budú tvoriť práve starostovia obcí.

Budú pomáhať ľuďom v núdzi

Nový politický subjekt chce otestovať svoje ambície už v jesenných voľbách do mestských a obecných zastupiteľstiev. Sieť v treťom význame slova bude aj sieťou pomoci a ochrany, bude pomáhať tým, ktorí sa ocitnú v núdzi.

S tým súvisia aj základné programové ciele strany. “Chceme stáť pevne na oboch nohách, na tej, ktorá reprezentuje jednoduchý a prehľadný štát, ale aj na tej, ktorá reprezentuje spoľahlivosť a kvalitu jeho služieb. Pôjde o štát, kde na prvom mieste bude človek a jeho potreby,” uviedol Procházka.

Budú usilovať o nastolenie hmotnej zodpovednosti verejných funkcionárov, ktorí svojím nedbanlivým alebo úmyselným konaním spôsobia štátu straty. Ďalším cieľom strany bude garancia základného minimálneho dôchodkového príjmu, ktorý jeho poberateľom zabezpečí dôstojné životné podmienky.

Do programových cieľov sa dostane aj presadenie slobodného výberu verejnej služby a jeho ústavná garancia. Signatári strany našli zhodu aj na téme prípravy Slovenska na postupný prechod k bezdlhovému hospodáreniu a vyrovnanému rozpočtu.

Procházka uviedol, že k jednotlivým témam bude bližšie informovať na tlačových besedách na budúci týždeň.

Odporúčané články

Procházkovi treba dať šancu byť vodcom, tvrdí Richard Sulík Radoslav Procházka predstavil výbor svojej politickej strany

Témy

Diskusia

Ilona Myslíš Tunelovanie? Ilona Asi nepozorne sledujeľ Prochádzku-málo chýbalo a podrazí Kisku. Ilona Boli ste znechutení z Mečiara-našli ste si Fica.Teraz ste znechutení z Fica-zasa je na obzore Prochádzka-prečo ho nesledujete,ako sa správa v parlamente pri jednotlivých hlasovaniach,alebo diskúsiach-mne príde veľmi falošný človek. Ilona Kúp si silné dioptrie,aby si to vôbec zbadal. Ilona Napíš-koho doposiaľ volila vaša rodina?
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...