Procházka ma presviedčal dva týždne, hovorí o dohode Beblavý

Miroslav beblavy
Poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý z parlamentu neodchádza. Pridá sa k Radoslavovi Procházkovi, ktorý minulý týždeň ohlásil založenie novej politickej strany.

Beblavý to oznámil na dnešnom brífingu v parlamente. Procházka 27. marca oznámil, že sa vzdá poslaneckého mandátu, lebo zakladá novú stranu. V ten istý deň spoluprácu na tomto projekte ohlásil aj Andrej Hrnčiar, ktorý vystúpil z poslaneckého klubu Most-Híd a rovnako v máji sa chystá odísť z parlamentu. Ako tvrdí Beblavý, Procházka od neho nežiadal vzdať sa poslaneckého mandátu, ale naopak naliehal na neho, aby v parlamente zostal.

Beblavého s ponukou oslovil Procházka a ten ju prijal. „Procházka ma presviedčal dva týždne,“ povedal. Podľa Beblavého sa v parlamente dajú ovplyvniť mnohé veci, ale už dávno nenašiel spoločenstvo. Zdôraznil, že ak chce človek meniť politiku, tak musí byť súčasťou nejakého spoločenstva. Spolu s Procházkom majú rovnaké videnie politiky a vo videní nemajú zásadné rozdiely.

Podľa Beblavého sa nedá zmeniť politika, ak sa nezmení pohľad na politiku z vládnutia na službu. Takúto zmenu podľa neho dokáže priniesť práve Procházka. Ten má podľa neho na to, aby vytvoril silný subjekt, ktorý môže byť alternatívou Smeru.

Politici, ktorí chcú zakladať nový subjekt, zatiaľ neriešili, aký bude jeho názov. Beblavý si však myslí, že pôjde o pekné slovné spojenie, ktoré bude pre občanov zrozumiteľné. Okrem trojice poslancov by už k novému projektu nemal podľa Beblavého pribudnúť ďalší. „Nebudeme ťahať ďalších poslancov NR SR,“ konštatoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej HrnčiarMiroslav BeblavýRadoslav Procházka