Procházková našla na Skalke ideálne podmienky

Procházková
Alena Procházková Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

KREMNICA 14. februára (WEBNOVINY) – Slovenská jednotka v behu na lyžiach Alena Procházková si za miesto svojej záverečnej prípravy pred odchodom na majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v nórskom Osle (23. februára – 5. marca) vybrala lyžiarsky areál Skalka arena v Kremnických vrchoch. „Urobili sme dobre, poskytli nám skvelé podmienky na záverečnú prípravu. Denne upravovali trate, aby boli v perfektnom stave. Mali sme k dispozícii asi desať kilometrov s rôznym profilom. Mohli sme trénovať, čo a koľko sme potrebovali. Naozaj sme za to prevádzkovateľom areálu veľmi vďační,“ začal pochvalou tréner slovenskej ženskej reprezentácie Ján Valuška.

Jeho zverenka Alena Procházková si zvýšila sebavedomie svojím vynikajúcim vystúpením na Svetovej zimnej univerziáde v tureckom Erzurume, kde si vybojovala štyri zlaté medaily. „Po návrate prišla prirodzená únava, ale veľmi rýchlo sa z toho dostala. Záver prípravy nám vyšiel, teraz už treba len zúročiť celú tú drinu na majstrovstvách sveta,“ pokračoval strojca úspechov najlepšej súčasnej slovenskej bežkyne na lyžiach.

Na Skalke sa zdržia do utorka, už v stredu potom odchádzajú autom do dejiska šampionátu. Predtým počas víkendu ešte absolvujú preteky Svetového pohára v Drammene asi 50 km severozápadne od nórskej metropoly. „Sú tam v sobotu preteky na desať kilometrov klasickou technikou a v nedeľu v šprinte voľnou technikou. Bol by som rád, keby Alena absolvovala oboje. Dá nám to čiastočný obraz o aktuálnej forme v konfrontácii so svetovou špičkou. Jej program na majstrovstvách sveta mám už v hlave, ale konkrétnu podobu bude mať až priamo v Holmenkollene,“ kormidelník slovenských bežkýň na lyžiach.

Menšie zdravotné problémy mala v uplynulých dňoch druhá nominovaná slovenská pretekárka Katarína Garajová. „Z Erzurumu prišla prechladnutá, našťastie sa to obišlo bez antibiotík a po trojdňovej pauze začala trénovať. Počas uplynulého víkendu mala štartovať na pretekoch Slavic Cup-u v Štrbskom Plese, ale nemalo význam riskovať. Ona by mala na majstrovstvách absolvovať iba šprinty, uvidíme, či skúsime šťastie aj v tímšprinte,“ uzavrel Ján Valuška.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováJán ValuškaKatarína Garajová